9.11
2015

Днями ЗМІ показали укранцям будинок Любові Полежай, на який суд наклав арешт ще в лютому. Маєток цивільної дружини Віктора Януковича був арештований в рамках кримінальної справи щодо екс-президента. Мова йде про приватний будинок у Нових Петрівцях, який розташований поруч з Межигір’ям, на вулиці Святославській, 1а, в Лазарєвому саду.

Документи на будівництво будинку були знайдені в Межигір’ї після втечі Януковича. Площа будинку становить 417 кв. м. Права власності на нього Полежай оформила 24 грудня 2013 року, тобто вже після початку Майдану.

Майно Полежай арештували як майно співмешканки Януковича. Незважаючи на те, що постанова була прийнята півроку тому, в Єдиному реєстрі судових рішень її текст був опублікований тільки наприкінці жовтня – після депутатського звернення Сергія Лещенка. Окрім того, згідно з Реєстром нерухомості, суд того ж дня наклав аналогічний арешт на квартиру Полежай на Оболонській набережній. Повідомляється про те, що там у Полежай з донькою є трикімнатна квартира в тому самому будинку, де і у Віктора Януковича.

Відомо, що суд арештував не лише нерухомість, а й інше майно колишнього президента України та наближених до нього осіб. У переліку — більше 516 предметів із Межигір’я. Це історико-культурні та матеріальні цінності. Як завжди, судова тяганина у нашій країні непереборна, з моменту втечі Януковича скоро вже буде два роки, але суд продовжує досі накладати арешти на його майно. А що буде з арештованими цінностями далі? Продадуть з аукціону? Передадуть у державну власність, здадуть до музею?

У випадку з Полежай взагалі виходить кумедно – тут тобі арештовують її майно, і одночасно – компенсують витрати з державного бюджету…

Як повідомляє «Еспресо-ТБ», коханка Януковича отримає від держави компенсацію у 18 млн грн —  Вищий господарський суд України підтвердив постанову Київського апеляційного господарського суду, за якою державне підприємство “УкрНТІ “Промтехнологія” має компенсувати 17,92 млн грн за капітальнй ремонт дитячого санаторія “Славутич”, власницею якого є співмешканка екс-президента Віктора Януковича Любов Полежай. Відповідну постанову суд прийняв ще 1 жовтня.

В 2014 році державне підприємство “УкрНТІ “Промтехнологія” звернулося до Господарського суду Києва з позовом про порушення компанією Полєжай договору – фірма не платила за оренду з грудня 2013 року по березень 2014 року, коли в Україні відбувався Майдан. Тому виникла заборгованість у 7,76 тис. грн. Фірма цей борг визнала, але подала зустрічний позов до держпідприємства, вимагаючи відшкодувати їй за капітальний ремонт санаторію 17,92 млн грн.

В апеляції прокуратура вказувала, що сам договір оренди був укладений з порушеннями, оскільки майно санаторію мало передаватися виключно за погодженням з Фондом державного майна. Також в суді представник прокуратури заявив, що оцінщик будівельних робіт ПП “Український експертний будівельний центр” не має належної ліцензії. Але апеляційний суд ці аргументи не взяв до уваги, а Вищий господарський суд погодився з цим рішенням і відхилив касаційну скаргу прокуратури.

Про те, чи було виконано рішення Вищого господарського суду, ЗМІ поки що не повідомляли…

Олена Карпачова

, .

коментарі 3

 • алекс пишет:

  Клоуны. Можно подумать,что сегодняшнее руководство живет в хрущевках, со своими б…,гражданскими женами.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Анонім пишет:

  Кто-то тут кажется утверждал , что кухарка(повариха) не может управлять государством. Ещё как может, если её научить…и позволить! Легко(!), и даже двумя государствами – одним домайданным(известно чем) , другим постмайданным – с помощью закона!(пойди докажи в суде её так сказать нужный для определённого результата статус двоюродной гражданской жены – повариха я , и все тут…). Некак, на святое замахнулись, ироды…так я вам ещё и зубки покажу… Отнять непосильным трудом заработанное вознамерились? А работа в три смены , с ночными, сверурочными, праздничными ,без выходных и отпуска,- ану подытожте… То, то же. И новый трудовой кодекс вам в помощь.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • алекс пишет:

  Эти шаболды по наследству переходят наверное, вот и неуязвимы, как штатовская статуя свободы. А в руководство и выбирать неизкого.Только олигархи могут внести в предвыборный кошик определенную сумму. И все по кругу.Да вот только такими тупыми майданами мы добьем нашу неньку. Как то по другому надо. Не выписывать же батька с Белоруси.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень