Про писанки, рослини і творчість
Талановита писанкарка Ірина Михалевич презентувала в Олександрії свою книгу «Українська народна писанка», що вийшла з друку у видавництві КСД («Клуб сімейного дозвілля»).
Презентація, на якій йшлося про красу, писанку, рослини і творчість, відбулася в Арт-холі Центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна. Це вже друга книга майстрині. Перша була видана рік тому, навесні 2018 року – порадник «Фарбування писанки. Природні барви» містить практичні підказки писанкарям і рецепти приготування рослинних відварів. Ірина відома тим, що використовує винятково природні фарбники і ділиться досвідом їх приготування і використання на власній сторінці у Facebook та у блогах. Власне, читачі і підказали їй об*єднати поради в одну книгу, а друзі допомогли зібрати кошти на видання. Так з*явився перший порадник, у якому було 14 рецептів. У другій книзі – «Українська народна писанка» — їх вже 20. Усі рецепти перевірені, ними майстриня користується сама. У видання можна побачити різні орнаменти для писанок, у тому числі і з колекції Володимира Ястребова, археолога і етнографа часів Російської імперії, який працював у Єлисаветграді.
Ірина народилася у Смоліному, закінчила державний педагогічний університет ім. В. Винниченка за спеціальністю українська філологія, живе в Олександрії разом з чоловіком і донькою. Писати писанки почала 8 років тому, невдовзі по тому вперше продемонструвала свої роботи на виставці в Олександрійському краєзнавчому музеї. Писанкарству вчилася самотужки за посібником Юлії Датченко «Писанки Катеринославщини». Пізніше почала відписувати писанки рідного краю, пробувати природні барвники, проводити майстер-класи не лише у нашому місті, а й по всій Україні. До речі, щочетверга у лютому Ірина проводить заняття для бажаючих навчитися писанкарству в «Арт-майстерні для дітей і дорослих» у бібліотеці ім. Пушкіна.
У тому, що її досвід знайшов втілення у книгах, майстриня завдячує насамперед єпископу Олександрійському і Світловодському Боголєпу, який благословив її на творчість. У книзі «Українська народна писанка» Ірина ділиться своєю майстерністю з охочими оволодіти мистецтвом розпису. На 80 сторінках видання є інформація про матеріали та інструменти, технологію роботи з писачком, виготовлення натуральної фарби (з ромашки, чорниці, березових сережок тощо), етапи фарбування, нанесення ескізу-візерунка, особливі слова, які промовляються перед початком роботи. Є і покроковий майстер-клас із розпису сакрального оберега. Книга ілюстрована авторськими світлинами.
«Українська народна писанка» є у бібліотеках міста й доступна у продажу в книгарнях «Клубу сімейного дозвілля». Вона стане у пригоді як початківцям, так і майстрам, а також усім, хто цікавиться народними традиціями і творчістю.
Олена Карпачова
[…] Источник: Олександрійський тиждень […]
Мне нравится! 0