6.01
2017

   29 грудня міський голова Степан Цапюк провів підсумкову прес-конференцію. Перш за все присутніх представників ЗМІ цікавило бачення очільником міста результатів діяльності місцевої влади протягом минулого року в порівнянні з попередніми.

  «Як ми всі знаємо, наприкінці 2015 року відбулися вибори до міської ради, і в 2016-му році до її складу увійшли нові обличчя – депутати від різних політичних сил. Переважно це молоді й амбіційні люди, їхніми прагненнями спочатку було змінити всю міську владу, котра, на їхнє переконання, неефективно і нераціонально працює, не за призначенням використовує бюджетні кошти і так далі. Ці депутати створили свою коаліцію – більшість, завдяки чому тривалий час не вдавалося сформувати виконавчий комітет. Було тоді з їхнього боку й упереджене ставлення до моїх заступників. Але час показав, що вони помилялись: і новостворений виконавчий комітет, і заступники міського голови – всі ми зараз працюємо задля інтересів територіальної громади. В результаті відбулося переформатування більшості, і нам вдалося протягом року реалізувати ті плани, які були намічені. А найголовніше – жителі міста ніяк не відчули на собі якогось негативного впливу від тих змін депутатського корпусу, виконкому, про які я сказав. Це говорить про стабільність: міський голова як-не-як – незмінний уже 15 років, що є запорукою планування і виконання планів перед виборцями та послідовності дій мера і його команди. Якщо подивитися на деякі інші навколишні міста, то там немає взаєморозуміння між міськими головами або губернаторами та виконавчими органами чи депутатами: склад виконкомів постійно змінюється, заступники теж, це не дає можливості приймати виважені рішення, міські програми розвитку тощо. Для порівняння: Олександрія у 2016 році повністю освоїла кошти згідно з програмами соціально-економічного розвитку міста, а Кіровоградська область (станом на листопад) – лише на 40 відсотків».

    У ході розмови журналісти поставили міському голові запитання стосовно минулого і майбутнього бюджетів міста.

  «Чесно кажучи, у тих умовах, які спочатку склались, я і сам не сподівався, що міський річний бюджет буде виконано. Але у ході системної роботи протягом року його вдалося виконати на 100 відсотків. Наприклад, ми не сподівалися, що до кінця року виконаємо ремонт об’їзної дороги, але ми це зробили. Також усі бачать, які обсяги ремонтних робіт виконані у медичних закладах міста, і наступного року ці роботи продовжуватимуться. Багато зроблено також у галузі культури. Якщо говорити про освіту, то я наведу для порівняння цифри: у 2014 р. – 7 мільйонів, у 2015 – 10,3 млн, у 2016 р. – 13,7 мільйона гривень капіталовкладень у цю галузь. Повинен сказати, що попри всі економічні негаразди в державі, ми всі ці роки запроваджували енергозберігаючі технології і зекономлені на енергоносіях кошти спрямовували не «на проїдання», а на розвиток. Також проведені реформи у житлово-комунальному господарстві дають нам упевненість, що попри всі труднощі, навіть незважаючи на додаткові повноваження, делеговані нам державою, але не підкріплені фінансово, ми не зменшимо міських соціальних програм, а навпаки, плануємо їх розширити».

    Але новим Державним бюджетом передбачені додаткові повноваження місцевим бюджетам. Як це вплине у подальшому на виконання міських програм – Степан Цапюк пояснив: «Так, ми справді знову опинились у непростому становищі. Але як я вже сказав, ті реформи, котрі ми системно проводили протягом попередніх років, дають місту можливість менш болісно пережити недофінансування і в наступному. У нас уже є певні напрацювання у цьому напрямку, і ми ними скористаємося. Завдяки збереженій системі охорони здоров’я, у подальшому на базі нашого міста буде створено госпітальний округ, що дасть можливість і надалі зберегти медичні заклади, робочі місця та надавати якісні медичні послуги. Крім того, ми збираємося більш масштабно попрацювати для придбання сучасного діагностичного обладнання. Плануємо у новому році відкрити гемодіалізний центр – сьогодні це дуже гостра проблема. Також будемо всіляко сприяти тому, щоб у місті був власний МРТ, і люди не їхали за цими дослідженнями до обласного центру чи до інших міст. Важливо також розширяти перелік медичних послуг.

    Загалом я впевнений, що жителі міста не відчують додаткових навантажень на місцевий бюджет, у тому числі – і доданих фінансових повноважень по освіті й охороні здоров’я.

   Мене запитують: як бути з тим, що у зв’язку зі змінами у податковому законодавстві зараз масово закриваються суб’єкти малого підприємництва. Це справді так, але ми передбачали даний хід подій, і міська рада прийняла програму підтримки малого і середнього бізнесу. Вона буде працювати для підприємців, які створюватимуть нові робочі місця. Але ні для кого не секрет також те, що і раніше чимало підприємств створювалися без користі для міста і потім розпадалися – так само без якоїсь відчутної шкоди для його жителів.

   Я також не у захваті від того, що з нового року мінімальна заробітна плата стане 3200 гривень, котру далеко не всі підприємства зможуть виплачувати своїм працівникам, і ніяких додаткових надходжень міська скарбниця від цього не отримає. Взагалі ж ми передбачали різні можливі економічні ризики, відповідно певні резерви закладали у бюджет».

  «Чи готує якісь особливі новації міська влада на наступний рік для жителів міста?» – запитали журналісти.

   «Звісно, свої «родзинки» у нас є, але про них я поки що говорити не буду. Єдине, що скажу – згідно зі Стратегією розвитку Олександрії до 2030 року, ми будемо послідовно йти обраним шляхом «розумного міста», виконуючи ті завдання, які окреслені в програмі. Взагалі я з оптимізмом дивлюсь у майбутнє і сподіваюся, що у новому році ми знайдемо можливість працювати на розвиток міста, незважаючи на всі зовнішні економічні негаразди», – сказав міський голова.

О.Іванченко

Один комментарий

 • Анонім пишет:

  “Переформатування нової демократичної більшості”…
  Чому конструктивно, відкрито, прозоро, чесно, – тай не поділиться досвідом – кого і яким чином, за що, або за скільки(?), – відбувається “форматування флешмізків молодих революційних демократів”? Чому не поділиться досвідом з іншими МЕРами міст, у яких “не виходить!”- Голова асоціації міст Украіни, здається наш просвітлений, авторитетний, долгоіграющий МЕР? -Повинно ж у нього вже визріти загально-державне бачення…
  :)-Кажуть винайшли новий універсальний апарат для бриття..
  – Дехто не хоче вірити, каже не може такого бути, адже у всіх пики різні!? На що їм авторитетно заявляють. Так це ж тільки до першого гоління… в подальшому ніяких проблем…
  Чим не ще один із методів переформатування?

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень