24.08
2022

Історія одного експонату

Продовжуємо публікувати матеріали про незвичайні та унікальні експонати Олександрійського музейного центру. Сьогодні головний зберігач музейних фондів Тетяна Вальчишена розповість про єдиний у своєму роді рушник, що зберігається у краєзнавчому залі музею.

– Традиційно українські рушники мають зашифровані символи, які зображені лініями життя, смерті та чашею. У кожному регіоні є свій індивідуальний узор, для Олександрійщини це рослинний візерунок з характерним елементом – виноградною лозою, вишитий червоними та чорними нитками. Проте є цікаві винятки від сталих правил вишивки.
Так, одна з місцевих мешканок відобразила на рушникові папугу. Нам невідома авторка вишивки – експонат був переданий музею у середині 60-х років минулого століття, вірогідно, кимось з її родичів. Проте відома дивовижна історія створення цього рушника, датована 1905-м роком.
Отже, на той час жив в Олександрії купець Абаза. У нього був великий будинок на розі вулиць Ярмаркової і Абазинської (зараз Григорія Усика). У цьому будинку жила донька Абази зі своїм чоловіком Сундманом, подружжя мало дивовижну на ті часи птаху – папугу. Клітку з ним у теплі часи виставляли на підвіконня, і навколишні мешканці приходили подивитися на це заморське чудо. Але місцеві хлопці не тільки розглядали птаха, яркий умів розмовляти, а й вчили його непристойним словам.
Папуга був гарним “учнем” і все запам’ятовував. І ось одного разу під час званого обіду в купця, у присутності поважних гостей, він видав увесь “словниковий запас”!.. Відомо, що за це балакучий папуга поплатився життям.
Проте пам’ять про нього залишилася у споминах і чудовому витворі олександрійської майстрині, яка, вразившись пташиною дивиною, відобразила його на рушнику із свого приданого.

В.Петренко

коментарів 8

 • MetaAI2022 пишет:

  ИИ будет проверять факты в Википедии: https://tiny.cc/MetaAI2022

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Арсений пишет:

  Большое спасибо за подробную информацию. Для меня очень удобно, что pin-up casino , но я уже в «плюсах»!

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Диана пишет:

  Спасибо за такую информацию. В Кудрово тоже есть прекрасные частные детские садики. Мы недавно переехали в этот город и записались сюда https://sadik-spb.ru/dietskii_sad_kydrovo . Нашим детишкам очень нравится, каждый день идут с удовольствием 🙂

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Илья пишет:

  Это полезная информация. С 1.5 до 7 лет можно записаться в садик “Мими Дом” в Приморском районе СПБ https://sadik-spb.ru/sadik_na_komiendantskom_prospiektie . Нам уже почти 3, ходим туда полгода и очень довольны садиком, а главное если мы задерживаемся на работах, можно забрать ребенка позже, он будет под присмотром.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Вячеслав пишет:

  Неплохо. На Европейском проспекте есть хороший частный детский садик – https://sadik-spb.ru/sadik_na_evropejskom . Наши двое туда ходят с привеликим удовольствием, в отличие от обычного сада возле дома, куда попробовали сначала походить.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Степан пишет:

  Спасибо за полезную информацию. Лучший частный детский садик на Областной – вот https://sadik-spb.ru/detskiy_sad_na_oblastnoy_kudrovo . Мы перепробовали несколько детских садов. Не идут и все, утром истерика. А сюда ходим тьфу-тьфу уже полгода и каждый день дети торопят, говорит ну пошли уже в садик 🙂

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Игорь пишет:

  Благодарим вас за информацию. Вообще конечно, если есть возможность, отдавайте детей в частный детский сад. Мы живем в Мурино и ходим вот сюда https://sadik-spb.ru/dietskii_sad_murino . Кормят отлично, занятия физкультурой, фитнесом, изучение языков и куча всего еще. Мы и наши детки очень довольны.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Марина пишет:

  Пусть будет так. На Европейском проспекте есть хороший частный детский садик – https://sadik-spb.ru/sadik_na_evropejskom . Наши двое туда ходят с привеликим удовольствием, в отличие от обычного сада возле дома, куда попробовали сначала походить.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень