7.06
2018

    Наприкінці минулого тижня у приміщенні районного Будинку культури пройшла перша сесія Приютівської селищної ради об`єднаної територіальної громади VII скликання. Слід нагадати, що напередодні, а саме 29 квітня, до Приютівської ОТГ було обрано 26 депутатів. Відтепер громада об’єднує шість населених пунктів: Приютівку, Ізмайлівку, Войнівку, Головківку, Костянтинівку та Протопопівку.


    Сесію відкрив голова селищної виборчої комісії Василь Титаренко, який поінформував присутніх, що, згідно з реєстрацією, на сесію прибули 25 депутатів та Приютівський селищний голова Андрій Коломійцев. Також у сесійній залі були присутні голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Кузьменко, в.о.голови Олександрійської РДА Юрій Коваль, голова Олександрійської районної ради Ольга Коріненко, керівник Олександрійської місцевої прокуратури Ігор Білоусов, начальник Олександрійського районного відділення поліції Віталій Кравцов, начальник Олександрійського міськ-районного відділу ДСНС Дмитро Колісник та інші. Депутат селищної ради Микола Маловік оголосив текст присяги від імені всього депутатського корпусу, після чого новообрані депутати отримали посвідчення і склали присягу.

    Як новообраний голова ОТГ, Андрій Коломійцев отримав привітання і напутні побажання від С. Кузьменка. Крім того, голова Кіровоградської ОДА наголосив на відповідальності кожного з новообраних депутатів за кожного жителя об`єднаної громади. Він також закликав їх у своїй роботі забути про свою партійну належність до наступних виборів, а нині – сконцентруватися на спільній злагодженій роботі і служінні одній партії, ім’я якої – Україна. Сергій Кузьменко запевнив, що позитивні результати об’єднання громад люди відчують вже цього року, а обласна державна адміністрація зробить все можливе, аби сприяти процесу соціально-економічного розвитку новоствореної ОТГ.

   Головуючий на сесії Андрій Коломійцев наголосив, що для початку повноцінної роботи селищної ради необхідно прийняти ряд важливих рішень, який складався із 22 питань порядку денного.

   Сесія ухвалила добровільне об`єднання територіальних громад та припинення повноважень сільських голів і секретарів сільських рад. Далі настала черга кадрових рішень. Відтак секретарем Приютівської ОТГ шляхом таємного голосування було обрано Вікторію Лисенко, 18 голосами затвердили на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ірину Чемерис, а керуючим справами апарату обрано Вікторію Косяк. Її затвердження на посаді було підтримано теж 18 голосами. Стосовно посади керуючого справами слово взяв безпартійний депутат Сергій Марченко, запропонувавши кандидатуру Володимира Рябоконя. Свою позицію він мотивував думкою майже третини громади. Проте це не було винесене на голосування, оскільки більшість підтримала В.Косяк. Отож слід зазначити, що утримувались або голосували проти вищезазначених кандидатур, в основному, позапартійні депутати. Зокрема, так зазначено в офіційних документах.

   Враховуючи заяви депутатів про згоду на участь у роботі постійних комісій, сесія проголосувала за їхній персональний склад. Постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту очолив войнівський позапартійний депутат Василь Михайленко, комерційний директор ТОВ «Дружба»; з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, енергозбереження та транспорту – позапартійна Людмила Бацман, директор з організації виробництва МТК «Петриківське молоко»; з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва – позапартійна Наталія Йоник, директор з економіки ТОВ «УкрАгроКом»; з питань земельних відносин, природокористування, планування територій, будівництва, архітектури, охорони пам`яток, історичного середовища та благоустрою – позапартійний Сергій Решетняк, завіду-вач гаража ТОВ «Олександрійський цукровий завод»; постійну комісію з гуманітарних питань – позапартійна Світлана Кравченко, головний бухгалтер Войнівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

   Згідно з вимогами законодавства та з метою забезпечення представництва інтересів жителів населених пунктів Приютівської селищної ради, що увійшли до складу ОТГ з адміністративним центром у сел. Приютівці, до проведення перших виборів старост на території юрисдикції даного об`єднання сесією було ухвалено рішення про покладання обов`язків старост на осіб, що виконували обов`язки сільських голів. Це рішення передбачає створення старостинських округів, у яких діятимуть старости і вчинятимуть юридично значущі дії відповідно до покладених на них повноважень. Межі старостинських округів, як правило, визначаються за адміністративними межами сільських, селищних рад, що об`єдналися. Відповідно було затверджене Положення про старосту Приютівської селищної ради.

    А щоб не допустити погіршення надання адміністративних послуг членам територіальної громади щодо посвідчення заповітів, видачі довіреностей, посвідчення справжності підпису, видачі копій документів, проведення реєстрації народження особи, її походження, шлюбу, смерті тощо на розгляд депутатів було внесено рішення «Про покладання обов`язків із вчинення нотаріальних дій, проведення державної реєстрації актів цивільного стану». Депутати проголосували за дане рішення, відповідно, виконуючі обов`язки старост (колишні сільські голови) матимуть можливість вчиняти вищеперелічені юридично значущі дії.

    Наступним голосуванням депутати створили виконавчий комітет Приютівської ОТГ у кількості 11-ти осіб та затвердили його персональний склад. Згідно з Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», за посадами до нього увійшли заступники голови, секретар ради, керуючий справами i виконуючі обов`язки старост сіл (до обрання старост на чергових місцевих виборах). Крім того, сесія затвердила структуру та чисельність апарату Приютівської селищної ради та її виконавчих органів на 2018-й рік. Також депутати проголосували за звільнення Валерія Тополя з посади директора комунального підприємства «Водолій» Приютівської селищної ради і призначення на цю посаду Володимира Конюшенка.

Кіра Давидова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень