19.06
2022

Перша лінія медицини

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

За статистикою до Центр первинної медико-санітарної допомоги Олександрії у середньому щодня звертається понад 800 людей.

Містяни, переселенці, гості міста – всі кому потрібна медична допомога (крім екстреної) – перш ніж її отримати, повинні звернутися до сімейного лікаря, який проконсультує, а у разі потреби направить до вузького спеціаліста. Саме від сімейного лікаря багато в чому сьогодні залежить, хто і як лікуватиме вас надалі. Поставити початковий діагноз і дати правильний напрямок у лікуванні – це і є найбільша відповідальність лікарів первинної ланки медицини.

Як розповів головний лікар ЦПМСД Олександрії Сергій Дьячук, Центр було сформовано у 2013 році згідно з медичною реформою в Україні. Саме тоді первинну допомогу було виділено в окрему структуру, яку створили на базі міської поліклініки.
Сьогодні до складу Центру входять 7 амбулаторій та 2 ФАПи. 214 осіб персоналу обслуговують Олександрію, селища Мартоіванівку, Звенигородку, Пантаївку, мікрорайон Перемогу. З лікарями Центру уклали договори понад 65 тисяч людей.

– З початку війни у нашій роботі істотних змін не сталося, – розповідає Сергій Степанович. – Лікарі ні на жодний день не припиняли прийом відвідувачів. До речі, сьогодні вони працюють навіть під час повітряних тривог. Їхня кількість достатня, щоб надавати допомогу не лише своїм пацієнтам, а й переселенцям, яких у місті зареєстровано близько 12 тисяч.
Крім основної роботи активно займаємося допомогою нашим військовим. В принципі, ми її й не припиняли – гуманітарку возимо, з 2014 року, коли розпочалася АТО на сході України. Минулого тижня відвозили допомогу бійцям під Миколаїв, скоро плануємо їхати до Харкова. Веземо, переважно, продукти харчування, спорядження, медикаменти.
З матеріальним забезпеченням у Центрі на даний момент порядок – є необхідні ліки, медичні препарати. А завдяки тому, що маємо змогу отримувати паливно-мастильні матеріали, можемо обслуговувати наших пацієнтів і вдома.

На жаль, війна перервала та поставила на паузу наші плани щодо покращення якості обслуговування. Так не вдалося закінчити ремонт 7-го поверху Центру. Планували розпочати ремонт і на 6-му поверсі. У планах було й придбання двох автомобілів, які потрібні нам для обслуговування викликів на дім, зокрема й вузькопрофільних фахівців, розвезення аналізів.
Віримо, що перемога буде за нами, а всі плани втілять у життя.
Користуючись нагодою, вітаю всіх колег із Днем медика. Миру всім та здоров’я.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень