19.06
2021

В Олександрії відбувся круглий стіл «Переселенці з Донбасу – для Олександрії».

Під час круглого столу голова громадської організації «Центр громадської активності «Перемога» Валентина Чугуєвець розповіла про інтеграцію внутрішньопереміщених осіб в соціальні та економічні процеси міста та внесок в життя громади.
Як повідомила В.Чугуєвець, у 2014 році внаслідок агресії Росії на сході України понад 1,5 млн жителів Донбасу змушені покинути свої домівки. Вони стали переселенцями – внутрішньопереміщеними особами. Зараз таких переселенців в Олександрії є понад 1000 людей, а по Кіровоградській області – 6547.

Наприкінці круглого столу, враховуючи досвід роботи колег ВПО в місті Світловодськ та напрацювання у секторі взаємодії між громадою, владою та активом ВПО, ухвалено резолюцію круглого столу. Заплановано оформити її у звернення до міської влади та пропонувати міській владі реалізувати позиції, які в ній запропоновані. У тексті Резолюції зазначено:


1. Запропонувати Олександрійській міській раді створити робочу групу з питань внутрішньопереміщених осіб (ВПО) у складі представників виконавчої влади, депутатів ради, керівників (спеціалістів) виконавчих органів, представників громадських організацій, що опікуються питаннями ВПО. Запропонувати включити у перелік невідкладних завдань робочої групи, створення механізму постановки на облік для отримання тимчасового житла.

2. Запропонувати робочій групі за підтримки і дієвої участі міської ради, Олександрійського міського голови взяти участь міській раді розробити бюджетну програму допомоги ВПО.

3. Створити на майданчику Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» інформаційно-консультаційний пункт для ВПО з визначеним графіком роботи.

Останній пункт резолюції незабаром буде реалізовано у вигляді консультаційного пункту, що матиме змогу інформаційно, юридично та організаційно підтримати потреби внутрішньо переміщених осіб. Під час роботи круглого столу з’явилась пропозиція до одного із проєктів Олександрійського громадського простору долучити одного з активних представників громади внутрішньо переміщених осіб.
Круглий стіл відбувся за підтримки та на майданчику Олександрійського громадського простору «КУБ» Культура. Урбаністика. Бізнес» та інформаційного агентства «Новий громадянин».

КУБ ХАБ Олександрія

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень