1.04
2022

Днями до нашого міста прибув гуманітарний вантаж, зібраний мешканцями Парижу.

Як розповів координатор акції – олександрійський військовий капелан Павло Царевський, ідея звернутися до парижан за допомогою виникла спільно з його товаришем, що проживає у Парижі Віталієм Струсом, який звернувся до радника мєра столиці Франції – Єріка Гонтьє з проханням оголосити збір гуманітарної допомоги. Мєрія охоче погодилася і через засоби масової інформації було дано відповідне оголошення.

Парижани активно відгукнулися: несли все, що могли і що вважали за потрібне – від свічок до генераторів і бензопил.

Окрім пересічних громадян до акції підключилися також кілька великих супермаркетів і місцева лікарня. Тож за тиждень у холі мерії було зібрано 21 тонну вантажу.

Координувала збір допомоги консульська служба України у Парижі, яка потім допомогла доставити вантаж до кордону нашої країни, а потім у супроводі двох французів-активістів, колишніх воєнних ветеранів і до Олександрії.

Загалом було зібрано допомоги на загальну суму близько 50 тисяч євро. Половину цієї суми склали медичні засоби – ліки, медичні засоби, кардіографи, спеціальні медичні ліжка. Інша половина – харчі та технічне обладнання: бензопили, генератори, тощо.

Вантаж двома фурами доставили до логістичного центру, що на території Олександрійського митного контролю.

– Зараз він сортується згідно першочергових потреб, – каже Павло. – Лікарські препарати та обладнання поїдуть до лікарень, що розташовані поблизу фронту, бензопили, генератори військовим на передню лінію оборони, а харчі доставимо до міст, що перебувають під обстрілами або в оточенні.

Треба відзначити, що капеланська служба налічує зараз 15 мікроавтобусів, п’ять з яких були придбані за власні та зібрані кошти, десять  – арендовані. Ними волонтери щодня виїжджають у найгарячіші точки країни, куди доставляють гуманітарні вантажі, а звідти вивозячи людей.

Також Царевський зазначив, що це не перша і не остання допомога від наших закордонних друзів. У планах найближчих двох місяців отримання ще 4-5 фур гуманітарної допомоги.

С. Іванов

Один комментарий

  • Анастасія пишет:

    Добрий день, підкажіть будь ласка, я переселенка мені необхідна гуманітарна допомога, як я її можу отримати в селищі Нова Прага? Сюди переїхало вже багато людей, грошей майже не в кого не має, роботи нажаль також. Нам дали прихисток місцеві, і їжу також вони дають. Хто що може, в основному домашня консервація і картопля. Читаю в інтернеті що прибуває гуманітарна допомога, але мабуть це якийсь фейк, тому що я її і не бачила. Підкажіть куди мені звернутися, бо в селищній раді мені відповіді не дали.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень