15.12
2020

КП «Теплокомуненерго» розпочало вивішувати на під’їздах багатоповерхових будинків роздруківки нарахувань за надані послуги за листопад 2020р. Тепер в них з’явилася нова графа «МЗК» (місця загального користування). Що це за послуга і чи доведеться тепер платити більше?

– Більше платити не доведеться, – повідомила начальник відділу збуту КП ТКЕ Анжеліка Гук. – Загальна сума нарахування не змінюється, тобто скільки тепла отримав той чи інший будинок, стільки мешканці і повинні сплатити. Нарахування здійснюються згідно з вимогами законодавства  (Правила надання послуги з постачання теплової енергії затверджені постановою КМУ від 21.08.2019р. №830 та методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг яка затверджена Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018р. №315), оплата опалення місць загального користування виділена в окрему колонку. Така практика вже застосовується в інших містах України.

Нарахування МЗК здійснюється відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.  Обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень будівлі, а також на забезпечення функціонування внутрішньобудикових систем опалення, відокремлюється від показників теплового лічильника та розподіляється на всі житлові та нежитлові приміщення, які знаходяться в багатоповерховому будинку, в тому числі і на ті, що обладнані індивідуальними системами опалення. Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення приймається як частка від загального обсягу теплової енергії в розмірі 5% від показників лічильника і також розподіляється на всі житлові та нежитлові приміщення.

У випадку наявності  в будівлях приладів опалення в місцях загального користування, а саме сходові клітини, вестибюлі, колясочні, сміттєкамери, тощо додатково змінюється від 10-18% теплової енергії, в залежності від етажності будівлі:

Двоповерхова -18%;

          Триповерхова- 16%;

          Чотириповерхова- 14%;

          П’ятиповерхова- 12%;

          Шестиповерхова та вище- 10%.

Тому, відсоток по будівлях нараховано по різному.

На нашу думку, це справедливо, так як місця загального користування призначені для всіх,  і відповідати за утримання будівлі повинні всі мешканці, а не тільки ті,що користуються централізованим опаленням.

З приводу питань щодо нарахувань за теплову енергію радимо звертатись до нашого відділу за тел.: 095-563-84-61, 067-521-33-63.

Г. Сергєєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень