15.04
2016

Як показала практика двох останніх (і не лише) років, прогнози вітчизняних урядовців стосовно економіки країни хоча б на найближчий час виявляються дуже далекими від реалій.

Нерідко навіть «з точністю до навпаки». Це коли можновладці обіцяють нам «покращення і зростання вже наступного року», а ми насправді отримуємо «на виході» падіння внутрішнього валового продукту і шалену інфляцію. А ось що міркують з цього приводу наші «фінансові партнери», як звично називають своїх кредиторів (міжнародні організації) ті ж самі наші уславлені представники уряду.

У Світовому банку, наприклад, прогнозують, що зростання ВВП в Україні у 2016 році складе 1 відсоток, а в 2017 – 2 відсотки. Про це сказав директор Всесвітнього банку в Україні, Білорусі і Молдові Чимяо Фан.

«Ми вже бачимо перші кроки стабілізації. Передбачаємо, що у 2016-му році ВВП може вирости на 1%, і я думаю, що ми можемо побачити зростання економіки на 2% у 2017 році», сказав Чимяо Фан.

Однак оптиміст-директор усе ж зауважив, що подальше відновлення економіки буде залежати від подій на сході України та від послідовної волі влади проводити структурні реформи.

А от щодо рівня інфляції у поточному році прогнози різних аналітиків різняться між собою. Так, міжнародне рейтингове агентство Stsndart & poors вважає, що інфляція в Україні у 2016 р. буде на рівні 20%, Fitch Raitings – 17%. А Національний банк, Міністерство фінансів України та Міжнародний валютний фонд – 12 відсотків.

О.Іванченко

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень