28.03
2016

У бібліотеці імені Пушкіна олександрійська поетеса Наталія Фесенко презентувала свою нову книгу “Малороска”.

Книга вийшла в кіровоградському видавництві «Імекс-ЛТД» на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою “Українська книга-2015». Заявлений наклад – 5 тисяч примірників. Книга поширюється на території України.

Збірник містить три прозові новели українською мовою. Назва першої  — “Малороска” — стала загальною для книги. “Так вирішили редактори”, – говорить автор. “Малороска” ( малороска — це вишиванка) оповідає про вплив Голодомору на сучасне покоління. В “Циганському щасті” Н.Фесенко радить не братися за справу, до якої немає таланту. “Едельвейси любові” – про життя жінки, що потрапила з периферії в місто-мільйонник – Харків (автор називає цю розповідь “урбанізований Харків”). Під час презентації у бібліотеці Наталія Федорівна прочитала уривок з новели «Едельвейси любові» — про те, як героїня відвідувала читальний зал бібліотеки і про її ставлення до поетів та письменників. Три новели, які увійшли до книги, об*єднує ставлення жінки до життя, оточення, навколишнього світу. Скажімо, в «Едельвейсах любові» жінка хоче створити родове гніздо, щоб діти, які після смерті чоловіка стали сенсом її життя, не виїжджали з дому. «Над «Едельвейсами любові» я працювала три доби, «Циганське щастя» написала за тиждень, а «Малороску» носила у собі три роки», — зізнається Наталія Фесенко.

В Олександрію з видавництва надійшло 50 примірників «Малороски». Усі бібліотеки міста і методоб*єднання вчителів української мови вже отримали примірники. У автора книга коштує 20 гривень.

18 квітня  Наталія Фесенко святкуватиме 60-річний ювілей. Вона народилася у Димитровому, живе в Олександрії. Закінчила Кіровоградський педагогічний інститут імені Пушкіна за спеціальністю вчитель музики. Працювала вчителем. З 1970 року друкувалася в газетах «Ленінський прапор», «Вільне слово», «Освіта», «Молодий комунар», «Студентська газета», «Народне слово», «Сільський вісник» та ін. Зі своїми поезіями виступала по радіо та телебаченню. Член Всеукраїнського товариства “Просвіта”” ім.Т.Г.Шевченка, Кіровоградскього обласного літературного об’єднання “Степ”. Автор поетичних збірок “Прічетна до всього” (1998), “Жінка при надії” (2003), “На святі життя” (2008).

Презентацію потрібно організувати хоча б з тих міркувань, що для нашого міста видавництво книги на державне замовлення – факт безпрецедентний. Зазвичай усі місцеві автори друкуються за власний кошт. «Я відправила твір керівнику Кіровоградського видавництва «Імекс-ЛТД»Тамарі Саміляк і вона зацікавилася, сама знайшла кошти на видавництво. Для мене це було несподіванкою», — ділиться враженнями Наталія Федорівна.

«Малороска»  — це четверта книга Наталії Фесенко. До цього були три поетичні збірки. На запитання, чи збирається авторка продовжувати писати прозаїчні твори, Наталія Федорівна відповідає: «Якщо до цього буде поштовх. Тому що поезія – це спалах, а проза – це праця».

Олена Карпачова

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень