24.01
2020

Нас знову надурили!

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

З 1 січня облгази виставляють вартість за газ в двох платіжках. Окремо – за спожитий газ і окремо – за його доставку споживачеві. Після новогу року тарифи на розподіл газу, які раніше закладалися в загальну платіжку, виросли на 46%. З 1 липня відбудеться ще одне подорожчання – на 20%.

Цікаво, а хтось пам’ятає як у 2017-му році нас вже намагалися примусити платити окремо за газ, окремо за доставку. Нам клятвено обіцяли, що сума в платіжці не виросте, так як абонплата буде фіксованою і входитиме в загальну ціну послуги. Тоді, можливо, через масове обурення громадян керівництво країни дало задній хід.

І ось новина від нової влади…

Отже. Платіжка за доставку газу буде приходити на місяць раніше платіжки за його споживання.

При вартості послуги розподілу газу, наприклад, 15 грн в місяць, банківська комісія в місцевому відділенні за разовий платіж може скласти ті ж 15 грн (а при монопольному становищі і дорожче). Тому має сенс послугу доставки газу оплатити відразу за кілька місяців.  Однак важливо пам’ятати, що з 1 липня тариф на розподіл дорожчає, тобто збільшиться і плата за місяць.

Оплата за доставку газу проводиться завжди, незалежно від того, споживається газ за фактом чи ні. Тому тим, хто газ по факту не споживає, має сенс повністю відрізуватися від системи газорозподілу.

За кожен день прострочення оплати доведеться сплатити подвійний тариф за день доставки. Наприклад, при несплаті рахунку за доставку газу в 200 грн за місяць платіж з урахуванням компенсації може скласти вже 400 грн. Розподільна компанія має право нараховувати пеню.

Г. Сергеєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень