17.07
2017

В Олександрії, вперше в регіоні, урочисто запроваджено нову IT-технологію – безготівкову оплату проїзду в міському громадському транспорті. Презентація у присутності представників міської влади, підприємців-перевізників та ініціаторів нововведення – посадових осіб «ПриватБанку» нещодавно відбулася на проспекті Соборному, навпроти будівлі міської ради.


Таким чином, Олександрія стала дванадцятим містом в Україні і першим на Кіровоградщині, де запроваджено унікальну технологію. «ПриватБанк» спільно з приватними підприємцями В.Юнаком, С.Сізовим, Ю.Міщенком та за підтримки мерії Олександрії застосували на практиці технологію, яка дозволяє пасажиру придбати і закомпостувати електронний квиток за допомогою мобільного додатку «Приват24», встановленому в його смартфоні, для чого йому достатньо лише відсканувати QR-код зі спеціального стікера, розміщеного в салоні автобуса.
Пасажири чотирьох міських автобусних маршрутів (№№3, 4, 6 та 15) стануть першими щасливчиками, які матимуть змогу скористатися цими сучасними IT-технологіями. Передбачається, що поступово кількість маршрутів із системою безготівкової оплати проїзду в місті збільшуватиметься.


“Ця знакова подія стала можливою завдяки всебічній підтримці мерії найбільшого районного центру в регіоні, яким є Олександрія, – розповідає Ростислав Масло, директор Кіровоградської філії «ПриватБанку». – Саме така співпраця місцевої влади та банківської структури сприяє впровадженню передових технологій задля розширення можливостей, поліпшення комфорту та якості обслуговування кожного українця. Проект цієї технології дозволяє, крім іншого, ще й проводити опитування пасажирів перевізником у режимі он-лайн: наприклад, чи чисто в салоні автобуса, чи безпечний рух, чи ввічливий водій транспортного засобу – будь-яку робочу інформацію можна отримати в режимі реального часу”.
Слід зауважити: цей «віртуальний» або електронний квиток не витісняє інших звичних способів оплати за проїзд, а тільки додає зручності прихильникам цифрових технологій і безготівкових розрахунків. Паралельно можуть діяти електронна платіжна картка чи паперовий квиток.


“Обіймаючи посаду мера Олександрії, я, крім іншого, дав своїм виборцям слово, що впроваджуватиму всі найсучасніші новації, аби наше місто мало європейське обличчя, – зазначає міський голова Степан Цапюк. – Міська влада постійно слідкує за технологічними нововведеннями й застосовує їх у повсякденному житті, рухаючись у ногу з часом. Ось і сьогодні олександрійці отримали змогу користуватися найновітнішими технологіями – оплачувати проїзд у міському транспорті безготівково, користуючись лише смартфоном. Це додаткова зручність для пасажира, адже у нього в кишені може у потрібний момент не виявитися грошей, а з мобільними телефонами сучасні люди не розлучаються ніколи. Або буває, що при собі пасажир має лише купюру великого номіналу, а кондуктору нічим її розміняти. У таких випадках допоможе QR-оплата”.
Перевірка оплати проїзду, так само, як і раніше, може здійснюватися контролером. Пасажиру достатньо показати йому оплачений і закомпостований «квиток» на екрані свого смартфону у додатку «Приват24», де серед іншого буде зазначена і дата проїзду.


«Коли нам пропонували цю технологію, ми спочатку вагалися, зважуючи усі за і проти, але врешті запровадили її швидко, завдячуючи технологіям «ПриватБанку», – ділиться враженнями Юрій Міщенко, приватний підприємець. – QR-код надає перевізникам змогу здійснювати повний контроль за кількістю пасажирів, категоріями (пільговики чи ні), якістю обслуговування на маршруті (є можливість зворотнього зв’язку з пасажирами через SMS-опитування). Я хочу заспокоїти пасажирів старшого віку, які ще не звикли до таких новацій або віддаватимуть перевагу традиційним способам оплати проїзду: звичні всім квитки нікуди не зникнуть, це просто можливість для людей користуватися цією додатковою і зручною функцією. Перевізникам теж зручно: безготівкові кошти за проїзд автоматично «падають» на банківський рахунок їхніх підприємств ”.
Слід також зазначити і такий момент даного запровадження: до кінця вересня діє акція, за якою пасажиру на його картковий рахунок компенсується вартість однієї поїздки на добу. Тобто якщо пасажир здійснив дві або більше поїздки з застосуванням оплати за QR-кодом протягом доби, йому на банківську картку повернеться вартість однієї поїздки.
Наостанок додамо: спробувати технологію «безконтактної» оплати за проїзд у дії вже змогли мешканці таких міст України, як Львів, Херсон, Дніпро, Івано-Франківськ, Чернігів, Конотоп, Біла Церква, Суми, Запоріжжя, Хмельницький, Черкаси.
О.Осауленко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Знаменитый Остап Бендер знал 400 законных способа отнять деньги. Можно поздравить Степана. Добавлен еще один!
    Никакого общего контроля-учета количества перевозимых пассажиров нет и в помине. Как бы сладкоголосо не пели перевозчики и не вторили им новаторы-внедрители. Настоящий (напр. электронный) учет для них смерти подобен. Уворачиваются от него, как черт от ладана. Вот и тешатся Приватом “на шару” принесенным… Рядовую информацию мастерски в славословную пропаганду превращая.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень