11.03
2016

Медичне училище залишається найпопулярнішим навчальним закладом Олександрії, про що свідчить щорічний стабільно високий вступний конкурс.

На момент подачі документів конкурс на фельдшера становить понад 10 осіб на місце. Звичайно, коли приходить час зарахування, він поступово скорочується до 3-4 осіб на місце, оскільки абітурієнти одночасно подають документи до декількох вузів і училищ, а потім обирають ті навчальні заклади, куди проходять за конкурсом. Здобувати освіту в Медичному училищі приїздять жителі Дніпропетровської, Черкаської, Вінницької, Донецької, Луганської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Серед них багато дітей випускників училища попередніх років. Два роки тому в Олександрійському медичному училищі закінчували навчання студенти з окупованих територій – семеро майбутніх зубних техніків з Горлівки. Про перспективи цьогорічної вступної кампанії, умови навчання і переваги навчального закладу розповів директор Олександрійського медичного училища Микола Бойко.

– Миколо Сергійовичу, як і раніше, медичне училище залишається у підпорядкуванні Кіровоградської обласної державної адміністрації. Що це означає для навчального закладу і його студентів?

– Те, чого так не вистачає сьогодні, – гарантовану стабільність і впевненість у майбутньому. Фінансування училища здійснюється у повному обсязі, забезпечено виплату заробітної плати викладачам та співробітникам закладу, стипендій студентам. У минулому і поточному роках з обласного бюджету були виділені додаткові кошти для проведення капітального ремонту приміщення основного корпусу по вулиці Шевченка, 176. Триває заміна вікон на енергозберігаючі металопластикові, ці роботи планується повністю завершити до травня. Ремонтується студентський гуртожиток – щоб наші студенти мали комфортні умови для проживання.

– Чи не змінився перелік спеціальностей, за якими у закладі будуть навчатися майбутні медики?

– Ні, він залишився без змін. Тому набір на навчання на 2016-2017 навчальний рік буде здійснюватися за спеціальностями: медична сестра, зубний технік, акушерка і фельдшер. Обсяги замовлення залишені на рівні декількох останніх років. Ліцензований обсяг прийому – 210 осіб, 50 бюджетних місць на всі напрямки, крім спеціальності «зубний технік», де бюджетної форми навчання немає вже три роки. Бюджетні місця розподілені наступним чином: медичні сестри на базі 9 класів – 20 бюджетних місць, на базі 11 класу – 15, фельдшери – 10 і акушерки – 5.

– А умови для вступу? Які іспити здають ті, хто вступає до училища по завершенні 9 класу і які сертифікати ЗНО мають надавати абітурієнти у приймальну комісію?

– Щомісяця у нас проходять дні відкритих дверей, коли майбутні абітурієнти з батьками можуть прийти до училища, і фахівці ознайомлять їх з діяльністю закладу й умовами вступу, дадуть вичерпні відповіді на всі питання, вручать буклети зі зразками вступних тестів, щоб дітям було легше підготуватися до вступу. Після 9 класу абітурієнти здають іспити на місці – в самому училищі. Це – тестування з української мови та біології. Майбутні медсестри, акушерки та фельдшери при вступі до училища здають два сертифікати ЗНО – з української мови та літератури і біології. Вартість кожного з цих сертифікатів має бути не менше 100 балів. Зубні техніки подають сертифікат лише з української мови та літератури вартістю не менше ста балів, щоб мати право взяти участь у вступному конкурсі. Вони здають додатковий внутрішній іспит – ліплення (з якого на базі училища діють підготовчі курси). Загальний бал під час зарахування складається з балів сертифікату ЗНО, середнього балу шкільного атестата і (у зубних техніків) – результату іспиту. Додаткові бали можуть отримувати учні Малої академії наук, переможці Всеукраїнських олімпіад та конкурсів. Право зарахування поза конкурсом під час вступної компанії цього року мають учасники бойових дій в АТО, діти учасників бойових дій, які загинули під час виконання службового обов’язку, діти-інваліди та інваліди І та ІІ групи, а також особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і їм надане таке право. А от сироти втратили свої пільги, вони вступають на загальних підставах, але при рівній кількості балів з іншими абітурієнтами сироти зараховуються у першу чергу.

– У Медичному училищі у процесі навчання можна здобути додаткові спеціальності?

– Це, скоріше, додаткова спеціалізація. Медичні сестри, фельдшери і акушерки можуть пройти курси з лікувального масажу і отримати посвідчення про це. У майбутньому вони матимуть змогу працювати масажистами у лікарнях. А зубні техніки проходять курси з металокераміки, адже у навчальній програмі цьому предмету приділяється дуже мало годин. Курси платні, але не дорогі, і чим більше на них слухачів, тим дешевше вони коштують.

– Чи є у випускників училища пільги під час продовження навчання у профільних вузах?

– Наші випускники можуть вступити до будь-якого навчального закладу на будь-яку спеціальність. Вузи, з якими ми співпрацюємо, наприклад, Харківська національна фармацевтична академія, приїздять до нас, проводять співбесіди зі студентами і допомагають їм оформити документи, потім наші випускники здають вступні екзамени у Харкові і зараховуються на навчання на перший курс за спеціальністю «фармація».

Фельдшери, акушерки і медичні сестри можуть здати тестовий Державний комплексний іспит, отримати сертифікат, з яким деякі медичні вузи (Запорізький, Одеський) приймають їх відразу на другий курс на навчання за спеціальностями лікувального профілю.

– У ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що в Кіровограді планується відкриття філії Донецького медичного університету. Чи планує Олександрійське медичне училище співпрацювати з цим вузом?

– Якщо процес пройде вдало і в Кіровограді відкриється філія Донецького національного медичного університету чи окремий вищий навчальний заклад, у наших випускників з’явиться змога продовжити навчання в обласному центрі. Якщо вуз відкриється цього року, вже з наступного наші випускники зможуть вступати до нього на другий курс – про це заявили його засновники.

– Чи приймаєте на навчання жителів окупованих територій України?

– Звичайно, до нас можуть приїздити на навчання жителі як підконтрольних Україні, так і окупованих територій. Є інформація, що Кабінет Міністрів підготував постанову, щоб документи абітурієнтів з Донецької, Луганської областей та Криму ідентифікувати до атестата про загальну середню освіту українського зразка, адже програми навчання у школах і предмети майже однакові.

– У минулому році Олександрійське медичне училище відзначило 80-річчя. У закладу багата історія і добрі традиції, йому є чим пишатися. Що побажаєте майбутнім абітурієнтам?

– Ми запрошуємо всіх на наші традиційні щомісячні зустрічі, які проходять в останню суботу кожного місяця. І звичайно, запрошуємо випускників шкіл на навчання. Я прошу і батьків, і абітурієнтів добре продумати, куди подавати документи під час вступної кампанії. Сьогодні можна подавати документи до п’яти навчальних закладів, у кожному – на три спеціальності. Не варто про це забувати, а слід цим розумно скористатися.

Дехто обирає лише один вуз, приміром, медичний університет, і там не пройшов на бюджет, а на комерційній формі навчатися не має фінансової змоги. А потім приїздить до нас: «Візьміть, будь ласка, навіть на комерційну форму!». А ми не можемо, тому що під час вступної кампанії абітурієнт не подавав документів до нашого училища. Тому я завжди наголошую – не відкидайте таку можливість і подавайте документи не лише до медичних вузів, але й до нашого училища, тоді шансів вступити на бюджетну форму навчання буде набагато більше. До речі, плата за навчання у нас уже декілька років не підвищується. Достатньо порівняти її з сумами, які платять студенти медичних училищ і коледжів у Кіровограді, Черкасах та Кременчуці, і все стане зрозуміло.

Олена Карпачова

, .

коментарі 4

 • Анонім пишет:

  Я студентка 2 курсу медсестринського відділення. Дуже пишаюся тим що навчаюся в Олександрійському медичному коледжі. В коледжі гарні та освідчені викладачі які добре викладають і готують нас до ЗНО.
  Рекомендую вам вступати до Олександрійського медичного коледжу)))

  Мне нравится! Thumb up 0

  • Врэдный пишет:

   Викладачка Укр.Мови надихнула?
   Так вичурно викладено.. аж повіяло проблемою набору до навчального закладу на слідуючий навчальний сезон))

   Мне нравится! Thumb up 0

 • Анонім пишет:

  Я учусь на 2 курсе медицинского коледжа.Тут очень хорошие и опытные учетеля,которые знают толк в своем деле.Я учусь на базе 9 класов и в этом году сдаю ЗНО,к нему нас готовят очень хорошо.Советую поступать именно сюда!

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Alena пишет:

  Я учусь на 2 курсе медицинского коледжа.Тут очень хорошие и опытные учетеля,которые знают толк в своем деле.Я учусь на базе 9 класов и в этом году сдаю ЗНО,к нему нас готовят очень хорошо.Советую поступать именно сюда!

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень