3.06
2022

«Муніципали» у дії

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Нещодавно в соціальних мережах активно обговорювався випадок незаконного вивезення сміття у зону відпочинку «Топольки». Невідомі викинули побутові відходи і не зреагували на зауваження відпочивальників прибрати сміття, проте Муніципальна безпека Олександрійської міської ради (МБОМР), яку в Олександрії називають «муніципалами», спрацювала дуже оперативно: порушники були ідентифіковані та будуть обов’язково притягнуті до відповідальності. Порушниками виявилися чоловік з дружиною, що проживають в приватному секторі нашого міста. Інспектори провели профілактичну бесіду з цими особами, склали адміністративний протокол, що передбачає накладання штрафу до 1700 грн, та надали припис на усунення наслідків порушення.

Як же працює муніципальна безпека Олександрії в умовах війни, які функції виконує? Про це ми попросили розповісти керівника підрозділу Володимира Переверзєва.
– С початку воєнних дій на території нашої держави муніципальна безпека була переведена на цілодобовий графік роботи. На сьогоднішній день у штаті вісім інспекторів, четверо фахівців відеонагляду та чотири чергові ОМР . Інспектори МБ ОМР разом з керівником добровільно записалися до підрозділу територіальної оборони ( ТрО), відповідно отримали обов’язки та повноваження ТрО.
Серед іншого, це участь у захисті населення, територій, майна, ліквідації наслідків ведення воєнних дій; створення умов для безпечного функціонування органів місцевого самоврядування; охорона важливих об’єктів і комунікацій; забезпечення порядку під час проведення громадських заходів.

У зв’язку з тим, що у нас значно побільшало роботи, ми вимушені менше приділяти уваги нашим звичайним функціям, як-то проведення регулярних рейдів по дотриманню правил благоустрою в місті. Проте навіть ті рейди, які провели останнім часом, дозволили виявити чимало порушників правил благоустрою та скласти понад 20 протоколів. Усього за час воєнного стану нами складено 76 протоколів та надано 748 приписів на усунення порушень правил благоустрою. Треба відзначити, що більше як 90 відсотків населення реагують на приписи та усувають порушення . А на тих, хто ігнорує приписи, складаються адмінпротоколи, які направляться до адміністративної комісії для прийняття рішення щодо штрафних санкцій.
Найчастіше порушення стосуються правил санітарного стану біля приватних садиб та приміщень, де господарюють юридичні особи, спалювання побутових відходів на території громади, захаращення тротуарів під час стихійної торгівлі та паркування транспорту на газонах і тротуарах міста.
На сьогоднішній день в місті продовжує працювати система відеоспостереження, за допомогою якої можна не тільки цілодобово відстежувати ситуацію у місцях скупчення людей, а й ідентифікувати номери автомобілів. Треба зазначити, що сама наявність камер спостереження є хорошою профілактикою правопорушень.
Ми постійно і активно співпрацюємо з національною поліцією. Вся інформація з відеонагляду, що стосується тих чи інших критичних випадків, передається до Нацполіції, МЧС, Екстреної допомоги для того, щоб своєчасно могли відреагувати відповідні служби нашої громади.
Муніципальна безпека міської ради попереджає: особи, які викидають побутові чи будівельні відходи на околицях міста, біля водойм і лісосмуг, які порушують правила благоустрою, будуть обов’язково покарані, протоколи за дані порушення будуть передані на розгляд адмінкомісії міськради, що має повноваження накладати штрафи від 340 до 1700 гривень у залежності від ступеню важкості правопорушення.
Але навіть ті, кому вдалося уникнути зустрічі з інспекторами, не залишаться безкарними – їх буде ідентифіковано за допомогою відео з камер спостереження та з повідомлень небайдужих олександрійців.
Хочу нагадати олександрійцям: якщо ви живете в приватному секторі, то вам необхідно укласти договір про регулярне вивезення побутових відходів. Якщо ж робите ремонт у будинку, квартирі, офісі чи крамниці, потрібен талон на вивезення будівельного сміття. Видає їх ТОВ «Екотранссервіс», що знаходиться на 1 поверсі приміщення БТІ за адресою: проспект Соборний, 51.
Також хочу звернутися до всіх громадян: якщо ви стали свідком правопорушення, негайно звертайтеся до муніципальної безпеки за номером телефону 095-474-23-25.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень