18.10
2024

Вчителька інформатики гімназії імені Чижевського Юлія Шатравка стала учасницею ток-шоу «Говорить вся країна». Програма була присвячена темі, як змінилася освіта, і вона звучала так: «Сучасні вчителі: новатори чи шоумени?» У ній були показані нестандартні методи навчання від сучасних педагогів, які застосовують у своїй роботі реп, сленг, танці, знімають і монтують відео, ведуть соціальні мережі. Тобто, роблять все, щоб їхні предмети були в тренді, а підлітки кайфували від навчання. Певною мірою це можна назвати викликом системі.

29-річна Юлія Аркадіївна працює в гімназії імені Дмитра Чижевського сім років. Викладає учням інформатику і за сумісництвом другий рік веде факультатив із фінансової грамотності, власним прикладом вчить своїх учнів заробляти гроші. Вчителька активно веде соцмережі, знімає відео у TikTok та працює в СMM-сфері. У студію програми «Говорить вся країна» вона прийшла з гостинцями – кошиком з медом та чаєм. Юлія розповіла, що на базі гімназії ім. Чижевського вже другий рік поспіль діє факультатив «Соціальне шкільне підприємництво». Мета – навчити дітей фінансової грамотності та ознайомити з етапами побудови підприємництва. За рік були розроблені ідея, бізнес-план, візуальне представлення продукції. У квітні учні гімназії представили мед, трав’яні чаї та фріпси на Всеукраїнському ярмарку молодіжного підприємництва JUNIOR EXPO-2024, що проходив у Києві. Продукцію діти виготовили самі разом з керівницею в рамках проєкту шкільного підприємництва від «Junior Achievement Україна». На виручені кошти діти з вчителькою пішли у кінотеатр – це була винагорода за рік спільної командної роботи. «Я навчаю їх тому, що гроші, якщо додатково постійно заробляти, потрібно відкладати та реінвестувати. Тобто поєдную теорію і практику бізнес-справи, – говорить Юлія. – Я власним прикладом демонструю дітям, що можна заробляти за допомогою своїх знань та навичок, показую приклади своїх робіт. Пояснюю, що я на цьому заробляю, а допомагає мені в цьому інформатика».
Школу Юлія вважає своїм призначенням, а заробітком – СММ. «Якби я залишила школу, заробляла б набагато більше», – зауважила вчителька. – Проте учительство – це частина мого життя, і я не уявляю його без роботи у школі, де моє місце сили, моє натхнення та мотивація. Тому я не розглядаю варіант повністю піти в ІТ. Власним прикладом я показую, що сама заробляю гроші, і що можливості насправді є, їх просто треба знайти».

Активно вести свій TikTok Юлія почала наприкінці цього літа. «Фішкою» Модної вчительки (так називається акаунт Юлії) стала тема про зарплату вчителів і що на неї можна купити. Життя вчителя зацікавило аудиторію, і кількість підписників значно збільшилася. Юлія викладала відео з модними образами, показувала, як одягається до школи, обідає у ресторані. Користувачі в коментарях дивувалися, що може собі дозволити вчителька на свою зарплату. Блогерка почала розкручувати цю тему, знімала контент про вартість модних образів і відповідала коментаторам, що поєднує одночасно дві професії: учительство та роботу в СMM-сфері.
А на початку вересня з нею зв’язалася журналістка 1+1 проєкту «Говорить вся країна»: «Хочемо зняти програму про молодих і креативних вчителів і їхні сучасні методи навчання». Запросили взяти участь у проєкті. Юлія погодилася. У визначену дату приїхала до Києва. Її зустріли на вокзалі, відвезли на місце зйомки, дали окрему кімнату, де можна було зібратися і перепочити. Макіяж та зачіску робили стилісти, одяг свій. Вона підписала договір про нерозголошення інформації до випуску передачі. Звичайно, Юлія дуже хвилювалася, але зізналася, що це був цікавий досвід, і вона впевнена, що не останній.
У випуску шоу вона та ще четверо українських вчителів ділилися своїми методиками, зокрема і новаторством, у викладанні в школі.
«Я знайшла спосіб заробляти додатково і вважаю, що кожен учитель, якщо він вбачає у вчителюванні своє призначення, має знаходити вихід, щоб і заробляти, і не покидати школу», – сказала Юлія у студії.
На зарплату педагога жити нереально, погодилися з Юлею інші учасники ток-шоу, тож вони також заробляють додатково – репетиторством, у ТікТок тощо. Зійшлися на думці, що дітей обов’язково треба вчити фінансової грамотності. Присутня на програмі бабуся 9 онуків (до речі, молода та сучасна) подякувала вчителям, що вони залишилися в Україні і вчать наших дітей, незважаючи на низький рівень зар-плати і неналежне оцінювання їхньої праці з боку держави. Кожен вчитель щодня на своєму місці робить велику справу, закладаючи фундамент України, про яку ми так мріємо.
Ведучий ток-шоу «Говорить вся країна» Олексій Суханов подякував Юлії за те, що вона робить: «Залишаючись і усвідомлюючи своє призначення, свою місію, будучи впертою і наполегливою у ній, знаходячи інші шляхи для заробітку через таку зарплатню, яку гарантує вам держава, це є дійсно мужністю, відповідальністю, подвигом і служінням. І за це вам величезна подяка».

Участь у передачі Юлія вважає новою сходинкою у саморозвитку, можливістю показати себе як вчительку і донести людям важливі речі. Вона прихильниця думки, що кожною можливістю розвиватися треба обов’язково скористатися. Шоу дало їй впізнаваність і мотивацію для подальшого саморозвитку.


Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень