3.08
2017

    28 липня Олександрію відвідав народний депутат України, член комітету з питань запобігання корупції у Верховній Раді Сергій Лещенко. Він зустрічався з представниками громадськості міста, депутатами Олександрійської міської ради, журналістами місцевих ЗМІ. Бесіда проходила у приміщенні районного Будинку культури у форматі круглого столу. С.Лещенко прибув до нашого міста в супроводі двох активістів із Кіровоградщини, один з яких, керівник громадської організації «Централь-ноукраїнський антикорупційний офіс» кропивничанин Андрій Лаврусь, власне, і запросив столичного гостя до Олександрії.

   Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Лещенко передусім запевнив, що його приїзд до нашого міста жодним чином не пов’язаний з можливими (на його думку) достроковими парламентськими виборами: він не збирається балотуватися від нашого виборчого округу, отож це ніяка не піар-акція. Основна ж мета візиту нардепа – донести до громадськості головний меседж: побороти корупцію на місцевому рівні можливо тільки спільними зусиллями громадськості, за допомогою широкого розголосу та інформування суспільства про будь-які негативні прояви у діях державних посадовців.

    У ході обговорення присутні спочатку вислухали приїжджих активістів із Кіровоградщини про їхні напрацювання і зрушення, які вони вважають позитивними у напрямку боротьби з хабарництвом та службовими зловживаннями у Кропивницькому й деяких районах області. Потім розповіли обласним і столичному гостям про відомі їм корупційні прояви на місцевому рівні. Були згадані різні скандальні історії як із недавнього минулого, так і сучасні випадки корупції, які викривались активною громадськістю, але досі не були доведені до логічного завершення правоохоронними органами. Зокрема, група присутніх колишніх гірників, а нині пенсіонерів згадала «вічні» проблеми з неповернутими їм та багатьом іншим шахтарям трудовими документами і боргами з зарплати, що виникли багато років тому на орендних вугільних підприємствах. Прямий докір за різке зубожіння населення і падіння його життєвого рівня за останні роки отримав на свою адресу і сам Сергій Лещенко, як чинний депутат нинішньої законодавчої гілки влади. Він тут же вибачився перед присутніми за дії влади, правда, не забувши виправдатися при цьому, що вже давно не голосує за прийняття нинішньою парламентською більшістю (до якої, до речі, і сам належить) антисоціальних законів. Зокрема, борець з корупцією запевнив, що не голосував і за прийняття Державного бюджету на цей рік, бачачи його невідповідність економічній ситуації в країні.

    Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко, відповідаючи на запитання присутніх олександрійців, у своїх виступах різко критикував Генерального прокурора за нефаховість, незнання кримінального законодавства та за бездіяльність у боротьбі з корупційними проявами на вищих рівнях, відсутність реформ у Генпрокуратурі. «Знаєте, чим нинішній Генпрокурор відрізняється від попереднього? Шохін принаймні знав закони і не виставляв себе на посміховисько юридично неграмотними рішеннями», – вважає нардеп. Згадав він і Національне антикорупційне бюро, яке, за словами гостя, ще фактично не розпочало працювати, але його керівництво вже встигає саме собі виписувати премії у сотні тисяч гривень. Дісталося від Лещенка судовому устрою України, вітчизняній виборчій системі, котра дозволяє приходити до влади олігархії та сприяє розквіту корупції у вищому законодавчому органі – парламенті.

    «Гниле виборче законодавство дозволяє будувати будинок (парламент) на гнилому фундаменті. І коли спікер Верховної Ради, звітуючи з трибуни, одним із найголовніших досягнень вітчизняного парламентаризму називає закон про заборону георгіївської стрічки, то в мене це викликає великий сум: наш парламент просто неадекватний вимогам часу. Краще б спікер прозвітував про справжні економічні й соціальні досягнення, але ж тут нема чим хвалитися», – зауважив столичний гість.

   Що ж до резонансних корупційних явищ місцевого характеру, нардеп закликав громадськість активізувати свої дії у напрямку конт-ролю за діями державних чиновників, дотриманням та виконанням ними норм закону, оскільки «десант НАБУ не прилетить спеціально до Олександрії наводити у ній лад» (цитата. – Прим. авт.). Також він запевнив, що жодне зі звернень до нього місцевої громадськості не залишиться поза увагою, і залишив усім бажаючим свої службові координати для спілкування.

О.Іванченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Запобігання корупції, это видимо упреждение появления её самой.
    Хорошее место для упреждения -ВРУ. Густо утыканное, и он там. Вот когда научится упреждать, пусть приезжает еще… Поведает как упредили, не политически преследуя, не выборочно, не за старые грехи, а за на глазах деемое и содеянное. Тогда хоть капля доверия может возникнуть на провозглашаемые банальные истины.
    (Сколько уже на “борьбе с коррупцией” негодяев “въехало во власть”! Как свято по сравнению с ними выглядит тот же Кучма, лозунгово начавший эту борьбу.)

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень