20.02
2020

Міський голова Степан Цапюк впевнений, що депутати Кіровоградської обласної ради відповідально поставляться до питання реорганізації в Олександрії медичних закладів обласного підпорядкування і не допустять їх закриття та скорочення працівників.

Мер повідомив, що обговорив складну ситуацію із начальником департаменту охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Олегом Рибальченком. Крім того, Степан Цапюк запросив на зустріч керівників Олександрійських диспансерів – онкологічного, шкірно-венерологічного, протитуберкульозного та наркологічного, а також головного лікаря психіатричної лікарні. За його словами, це була відверта розмова. Міський голова озвучив дані щодо використання ліжкового фонду і відсоткових показників лікування хворих у згаданих медичних закладах. Так, у психіатричній лікарні наразі стовідсотково використовуються 40 ліжок, на 114 відсотків задіяні 30 ліжок в онкодиспансері. 68 відсотків пацієнтів психіатричної лікарні – жителі Олександрії. 54 відсотки олександрійців – серед пацієнтів онкологічного диспансеру. У протитуберкульозному диспансері 70 ліжок використовуються на 49 відсотків, а лікуються тут близько 37 відсотків жителів Олександрії, решта – з інших міст та сіл Кіровоградської області. Разом з тим, на обліку у протитуберкульозному диспансері перебувають 700 олександрійських дітей. Бувають випадки, коли хворих на туберкульоз доводиться відправляти на лікування до обласного центра, але власного транспорту у диспансера немає, обласний заклад авто не виділяє, люди за браком коштів просто нікуди не їдуть, а через деякий час знову потрапляють до протитуберкульозного диспансера у вкрай важкому стані, деякі швидко помирають.

«Моя позиція однозначна: це – злочин проти українського народу, — заявив Степан Цапюк стосовно можливого закриття медичних закладів. – Такі заклади охорони здоров’я повинні бути в госпітальних округах. У Кіровоградській обласній клінічній психіатричній лікарні  700 ліжок, а у нас 40, чому ж скорочують ліжка в Олександрії? Спільно із депутатами обласної ради ми будемо робити все, щоб зберегти лікувальні заклади і вони й надалі надавали послуги жителям міста й інших регіонів».

Олена Карпачова

коментарі 2

 • Анонім пишет:

  А школу, дитсадок взагалі ліквідовувати не злочин?
  Не фінансувати середню школу 16 Не злочин?
  Школу 4 в аренду за 1 гр бізнесу не злочин?
  Подвійні стандарти у мера. Скоро вибори, тому піаримось.

  Мне нравится! Thumb up 0

  • Анонім пишет:

   Те своє, а те обласного підпорядкування!))
   На своїх “стандартах” хіба попіаришся? А тут така знахідка, крокодилью слезу пустить и злочином проти українського народу обозвать… точно за такое же закрытие(!), как в своей парафии, с целью сокращения бюджетных трат.
   Ато и мести для!…

   Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень