9.08
2016

Ліфт згорів. Що далі?

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Жителі третього під’їзду дев’ятиповерхівки №41, що на вул.Козацькій (колишня вулиця Червоного козацтва) за лічені хвилини залишилися без ліфта. Редакція «Олександрійського тижня» дізналася про це «по гарячих слідах» (у прямому і переносному розумінні) від однієї з жительок дев’ятого поверху. Вранці того злощасного 20 липня ця жінка першою зателефонувала на редакційний номер, аби поділитися нерадісною новиною. Як розповіли потім дві мешканки п’ятого поверху цього будинку, близько 4-ї години ранку їх розбудив страшенний тріск і гул, а також їдкий запах диму. Все це могло означати тільки одне: у будинку пожежа. Звісно, спросоння жінки дуже перелякалися: двері їхньої квартири –  найближчі до дверей ліфта. Наші співрозмовниці запевняли, що горіла кабіна ліфта, котра стояла в цей час  якраз на рівні майданчика п’ятого поверху.


«Крізь зачинені стулки дверей ліфта, які вже були обгорілими, виривались язики полум’я, валив дим. Налякані, ми вже збиралися тікати з квартири на вулицю, бо боялися, що вогонь перекинеться на вхід нашої квартири і ми не встигнемо навіть вискочити. Але перед цим викликали по телефону рятувальників. Слід сказати, хлопці-пожежники виявилися справжніми молодцями: прибули швидко, діяли дуже злагоджено і старанно, велике їм спасибі за роботу. Звичайно, ліфт врятувати не вдалося, бо коли ми помітили пожежу, то вона вже розгорілася на повну силу. Дуже швидко кабіна ліфта вигоріла повністю, обірвалася з тросів і впала вниз, у шахту. Але принаймні пожежа не перекинулася на квартири, і ніхто з людей не постраждав, у чому, як ми вважаємо, заслуга рятувальників», – кажуть жіночки.
Запах горілого, як тільки відкриваєш вхідні двері третього під’їзду, і досі б’є в ніс. До п’ятого поверху стіни чисті, підлога сходових майданчиків вимита. А далі видно, як, починаючи з 5-го поверху, кіптява на них наростала чим вище. Двері ліфтів скрізь обвуглені. Особливо дісталося жителям останнього, 9-го поверху: саме сюди, як по аеродинамічній трубі, зсередини по шахті ліфта знизу вгору гнало вогонь і дим. Стіни і стеля на лише поверхового майданчика, а й сходової клітки були зовсім чорними.
Але найбільше люди турбуються з приводу того, що вони тепер надовго залишаться без свого «транспортного засобу». І дуже просять міську владу допомогти з ремонтом.
«На відновлення ліфта знадобиться, мабуть, не один мільйон гривень, чи дочекаємося ми його коли-небудь?» – бідкається одна з жительок 9-го поверху, жінка поважного віку.
До речі, на черговому засіданні комісії з підготовки міста до зими серед іншого згадувалась і пожежа у будинку №41. Як зазначив директор ПП «Олександріяліфт» Анатолій Тримбач, технічне обслуговування ліфтового господарства у місті виконується достатньо успішно, в Олександрії залишалося всього три непрацюючих ліфти, на відновлення яких потрібні значні кошти. А тепер через пожежу до них додався ще один «важкий» для ремонту ліфт. А.Тримбач, правда, оцінив його ремонт скромніше, ніж мешканці: «всього» десь у межах 400 тис.гривень.
Причинами пожежі називались умисний підпал, необережне поводження з вогнем, коротке замикання електрообладнання ліфта. Анатолій Тримбач висловив ще й таке припущення: мовляв, на п’ятому поверсі третього під’їзду даного будинку живуть наркомани, отож робіть висновки самі… От тільки жительки саме цього поверху, з якими кореспондент редакції «ОТ» мав розмову (див.вище), подивившись телерепортаж місцевого телебачення про нараду з підготовки до зими,  були дуже здивовані версією Анатолія Степановича: «Це хто ж тут у нас наркоман?! Немає на нашому майданчику таких мешканців; мабуть, нам це відомо краще, ніж директору ліфтової компанії! Та й у нашому під’їзді взагалі ми ніяких наркоманів не знаємо»…
Як би там не було, але на нараді міський голова Степан Цапюк сказав, що мешканцям даного будинку треба допомогти, отож гроші на відновлення роботи ліфта можуть бути виділені. Що ж, нехай така можливість реально буде використана і стане справді втішною новиною для мешканців 41-го будинку на вулиці Козацькій.

О.Іванченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Коротке замикания ел.обладнання ліфта, воно в уявлені обслуговуючоі компанії звичайно менш ймовірне ніж міфічні наркоманюги, бо це ж їхня іпостась і сфера відповідальності.
    Та й кошти “освоювати”, тоді набагато легше…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень