20.05
2022

У Протопопівці місцева мешканка ось уже 10 років створює колекцію картин з бісеру. З Іриною Святець ми познайомилися напередодні Дня вишиванки, адже наша українська земля дуже славиться такими майстрами народної творчості, як вона.

Як розповідає сама жінка, вишивати почала, коли пішла на пенсію. Дуже захопилася саме бісером, причому, займалася цим не сама, а разом з донькою Оленою. Усі матеріали для роботи купує в Олександрії на ринку. А це не лише бісер, а також і тканина, нитки та рамки, все дуже дороговартісне. І тому всі свої ідеї втілює за підтримки рідних і близьких.

Якщо є охочі, то деякі картини Ірина Михайлівна продає, але переважну більшість роздарює. Кілька її робіт є і за кордоном, у Сполучених Штатах.
Також вона зізнається, що робота над картинами і взагалі з бісером дуже і дуже копітка. Вона потребує чимало сил і уваги. Деякі невеликі картини жінка створює за місяць, а більші, наприклад, метрові об’ємні, вишиває практично три місяці. На таку картину йде в середньому 75 тисяч бісерин.
«Дуже люблю вишивати саме бісером, люблю сюжетні картини та портрети, а також часто вишиваю релігійні православні образи, – говорить майстриня, – тому, що вони виходять яскравими, об’ємними і передають особливості місцевості або людського образу».
Свій шлях, як майстрині, Ірина Михайлівна розпочала майже одночасно з донькою Оленою. Тепер для них це як поклик душі, як ковток свіжого повітря. Але спершу обидві жінки не були цілковито впевнені, що ця справа їм вдасться. Та коли взяли у руки голку, самі навчилися добре вишивати, і тепер все у них гарно вдається. Картини виходять дуже захоплюючі і вражаючі, можуть бути гарним декором для будь-якої оселі і навіть адміністративних приміщень.
Можливо, роботи Ірини Михайлівни вас зацікавлять, то звертайтеся до неї, будь ласка, вона завжди рада. Тел. 093-002-93-80

Н. Луценко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень