15.08
2023

Координаційний центр волонтерів Олександрії, який з початку повномасштабної війни діяв на проспекті Соборному, 66 (колишній банк «Надра»), змінив адресу – тепер він знаходиться на Ярмарковій, 59 – біля Центрального ринку на розі з вулицею Перспективною (колись тут розміщувався магазин «Дари природи», а згодом – «Оптовичок»). Переїзд не тимчасовий, волонтери сподіваються, що у цьому приміщенні працюватимуть до самої нашої Перемоги.
Із входинами волонтерів Центру привітала великим короваєм Оксана Дзявун, яка постійно пече смаколики для наших хлопців. Голова Центру Ірина Кабанова зараз перебуває у відпустці, замість неї роботою керує її заступник Анатолій Федоренко – учасник АТО першої та четвертої хвилі мобілізації, який захищав Україну і під час повномасштабної війни, а після поранення став активним волонтером.

Перед відпусткою ми поспілкувалися з Іриною Олександрівною про першочергові потреби бійців, про колектив, який працює в Центрі з першого дня війни, про будні волонтерів і найважче у їхній роботі.
– Ми у Координаційному центрі постійно вигадуємо різноманітні заходи, аби мати більше можливостей допомагати нашим військовим, – розповіла пані Ірина. – Ось створили нову фотозону – хлопці нам передають залишки відпрацьованих снарядів, тубуси та гільзи. Є гарний килимок з російського прапора. Люди можуть приходити, фотографуватися і донатити.
Наш колектив з 24 лютого 2022 року практично не змінився. Звичайно, хтось відійшов від справ – життя триває. Але залишилися найкращі. За той величезний обсяг робіт, який вони на собі тягнуть, їм варто вклонитися. Хлопці щодня надсилають запити, приїжджають вантажитися, і для того, аби виконати їхні замовлення, відправити на фронт чергову автівку, треба все зібрати, приготувати, запакувати. У кожного своя ділянка роботи: Оля пише, Галина робить кишенькові бутерброди, соління, квашення, Олексій формує аптечки, Слава допомагає вантажитися, Таня приходить в обідню перерву на основній роботі і у вихідні. Багато волонтерів приходять після основної роботи, у вихідні. Це неймовірні люди, яким треба дякувати щодня.
– Яка допомога потрібна Координаційному центру?
– Потрібні люди, які можуть фотографувати і писати звіти про роботу Центру у соцмережах. Бо ми не встигаємо. І це не піар, а саме звіт. Тому що люди, які приносять щось для солдат, донатять, мають бачити, куди йде їхня допомога. Також будемо раді волонтерам для завантаження та розвантаження автівок, формування посилок у залежності від запитів військових.
– Які зараз першочергові потреби у захисників?
– Насамперед у донатах. Гроші, які люди здають на потреби військових, ми витрачаємо тільки на те, що не можемо зробити власноруч – на прилади, автівки, турнікети тощо. Самі виготовляємо кишенькові бутерброди, консервацію, закваски. Все інше, що приносять до Центру олександрійці – каву, чай, вологі серветки, засоби від комарів, шкарпетки, спідню білизну тощо – передаємо на фронт. Маємо допомагати хлопцям, вони на нас сподіваються. Зараз у нас триває збір коштів за трьома програмами. Одна з них – на колеса. Ми не встигаємо збирати гроші.
Взагалі про всі потреби захисників ми повідомляємо на сторінках координаційного центру в Facebook, Telegram та Instagram. Там же можна прочитати і звіти про нашу роботу.
– Що найважче у волонтерській роботі?
– Ситуації, коли хлопцям щось терміново потрібно, а ми вимушені сказати «Почекайте», бо на це не вистачає коштів. Кожна гривня дійсно рятує життя: як з краплинки складається джерельце, з джерела – річка, з річки – моря і океани, так і тут: не існує маленьких донатів, як і маленьких людей.
У нас сувора звітність, є акти прийому-передачі, тому кожен, хто хоче дізнатися, куди пішла допомога, може це побачити. Ми звітуємо перед уповноваженими органами та користувачами соц-мереж куди, кому, скільки і чого ми відправили. Так само сувора звітність з фінансами, все дуже прозоро. Про гроші, які збираються по програмах на картки, щодня друкуємо фотозвіт – скільки назбирали. Люди бачать, яка сума грошей витрачається на те чи інше придбання. Прилади, автівки відправляються конкретним підрозділам на підставі актів прийому-передач. Звітність – це порядність волонтерської організації та особисто кожного волонтера, коли він перш ніж оголосити збір на ту чи іншу потребу, оприлюднив звіт про витрачання коштів на попередні придбання.

– З ким співпрацює координаційний центр?
– Добре налагоджена співпраця з територіальними громадами. Наприклад, щосереди до нас приїздять представники Ізмайлівської громади, де жителі ліплять і заморожують вареники. Наші дівчата їх варять, зажарюють, складають у відерця і морозять, щоб вони могли доїхати до фронту. Також в Ізмайлівці плетуть сітки. Постійно печуть смаколики, окрім вже згаданої Оксани Дзявун, жителі Березівки, волонтерська група «Віра, Надія, Любов» та інші люди – і ми їм дуже вдячні, адже щоразу хочеться передати хлопцям щось домашнє.
Співпрацюємо з багатьма волонтерськими спільнотами Олександрії, Петрового, Кропивницького. Бо коли ми об’єднані, ми можемо зробити набагато більше. На фронті всі хлопці наші. Чужих немає.
– До Координаційного центру часто приходять діти. Дуже щемливо бачити світлини, на яких малюки передають на потреби захисників кишенькові або подаровані на День народження гроші.
– Так, днями приходила дівчинка, яка живе з мамою за кордоном, у Румунії. Багато українців ведуть волонтерську діяльність за кордоном – збирають донати, надсилають їх на потреби військових. Тішить і додає наснаги та сили, що у нас є на кого залишити Україну. Бо ті діти, які приносять кишенькові гроші, плетуть і продають браслети та інші поробки і приносять гроші на допомогу ЗСУ, малюють малюнки – це ті, кому покоління, яке зараз воює, передасть Україну. Заради них вони кладуть свої життя, заради них ми працюємо тут вже півтора року практично без вихідних. Дякуючи батькам і педагогам, у нас ростуть такі діти і така молодь.
Координаційний центр волонтерів працює з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 16.00, у суботу – з 9.00 до 14.00.
Актуальні потреби і термінові збори – на сторінках Координаційного центру Олександрії у соцмережах.
Потреби на сьогодні: чай, кава, цукор у стіках, вологі серветки, туалетний папір, засоби захисту від комах, шкарпетки, натільна білизна (нова), одноразовий посуд (тарілки).
Потреби назавжди – інструменти для будування бліндажів: бензопили, лопати, кирки, скоби, сітка-рабиця, плівка, інструменти для ремонту авто.
Допоможи армії сьогодні: номер картки ПриватБанку – 5168 7456 3297 3118, МоноБанку – 4441 1111 3530 9833.


О. Маріїнська

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень