7.02
2020

Хто кому має платити?

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Пане Президенте! Як же так несправедливо виходить? Свого часу ми з сусідами вели газ по вулиці за власні кошти. Рили траншеї під газову лінію, купували труби для газоперегону, які потім за власний кошт ізолювали, оплачували зварювальні роботи, загортали траншеї, будували газорозподільчий пункт. І все це за власні гроші у нелегкий1994 рік. Від держави і від газової компанії не отримали ні копійки! А тепер за доставку газу по цих трубах ми маємо платити. Чому? Тоді давайте по-чесному: згідно зі ст.13 Конституції України, «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності українського народу»…

То чому ці надра продають газові компанії без нашого дозволу? І врешті-решт, тоді де мої відсотки та відсотки інших людей від продажу нашого газу, бо він належить нам – народу?» Цей крик душі Тамари Діденко, жительки міста Зіньківа, що на Полтавщині, швидко розлетівся у Facebook, його коментують тисячі людей з усіх куточків України. Бо ж кожен житель приватного сектора свого часу пройшов саме цим шляхом, тому у дописі Тамари впізнав себе. «Ми теж проводили газ по вулицях і до села власним коштом, можемо надати документи про організацію кооперативу жителів села та квитанції про куплені труби, об’єм виконаних робіт, проекти тощо», «На той час це були чималі кошти», «По факту одержується, ця контора сама повинна платити людям за оренду труб, по яких вона постачає повітря з домішками газу», – пишуть у коментарях олександрійські користувачі.

Українці ставлять підписи під петицією до Президента України з вимогою негайно скасувати ухвалену НКРЕ так звану «абонплату за транспортування газу». Збір підписів розпочався 20 січня і триватиме ще майже три місяці. Із необхідних 25 тисяч голосів за кілька днів набралося близько 8,4 тисячі. Підтримати цю петицію №22/083148-еп можна на сайті «Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента України».

А тим часом наш жартівливий народ сміється крізь сльози: «Якщо ви плануєте поїздку «Укрзалізницею», відтепер потрібно купувати два квитки. Один за проїзд, другий – за транспортування поїзда. При цьому, навіть коли ви не користуєтеся послугами залізниці, вам все одно доведеться платити за те, що колії проходять у вашому місті».

Поліна Харченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    не можу знайти петицію22/083

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень