8.02
2024

У перший день лютого в Олександрії виступив CHEEV, якого переважна більшість українців знає завдяки його хіту «Гарно так». Насправді у нього багато хороших різнопланових пісень і якісна музика, у чому переконалися всі, хто потрапив на концерт у Палаці культури «Світлопільський».

CHEEV – псевдонім 30-річного Влада Чижикова, автора та виконавця власних пісень з Білорусі, який співає українською та білоруською мовами. Філолог за освітою. Відомим за межами Білорусі він став у 2018 році, коли потрапив до фіналу Нацвідбору «Євробачення». Учасник українських проєктів «X-Фактор» (2016) та «Голос країни» (2019).
Шкода, що Влад не дав інтерв’ю олександрійським журналістам – його адміністратор заявив, що така умова прописана у контракті. Але на концерті CHEEV багато чого розповідав про себе і свою музику, і ці розповіді було чути набагато краще, ніж слова пісень. Тож уважні слухачі, віддані фани та навіть ті, у кого в Олександрії відбулося перше знайомство з виконавцем, змогли дізнатися багато цікавого про Чижикова як людину, музиканта і автора пісень.
Високий блондин з’явився на сцені у космічному комбінезоні. І цей одяг у поєднанні зі світловим шоу справив ефект. Не Девід Боуі, звичайно, але нове – це добре забуте старе. Дуже порадували живі ударні на концерті – все-таки, коли інструменти звучать не у запису, враження від концерту приємніші. Співав CHEEV також наживо.
Отже, про що розповів Влад Чижиков на концерті в Олександрії?
Про свою участь у проєкті «Мультітрек», де завданням було написати і записати пісню за 12 годин: «Я погодився на цю авантюру і написав пісню за дві години – вона називається «Перший день».
Навчив глядачів говорити мантру: «Весна, прийди!», тому що: «Ненавиджу зиму, постійно думаю про весну і рахую дні». У день концерту до весни залишалося 29 днів.
Розкрив секрет назв двох своїх альбомів: «Драма» і «Нуар». Хто вже здогадався? Правильно, Влад – кіноман. Під враженням від фільму Крістофера Нолана «Початок» була написана його пісня «Чому б і ні». А наступна композиція – «Не той герой» – перенесла глядачів у світ сіткомів (це такі серіали, де закадровий сміх підказує, коли вже можна або потрібно сміятися).
Запросив закохану пару станцювати на сцені під його пісню. І наостанок сказав: «Можна вічно дивитися на те, як палає вогонь, тече вода і Олександрія чекає на пісню «Гарно так». І ви дочекалися!» Свій головний хіт CHEEV виконав останнім. Подякував Олександрії за вечір, але зі сцени його відпустили не скоро – Влад виконав «на біс» ще декілька пісень. Взагалі на концерті лунали: «Оберігати», «Мрієшся», «Печаль», «Пазл», «Де моя любов живе», «Більш немає крил», «Опівночі» та інші пісні.
Цікаві факти про CHEEV:

  • Артист сформував власний стиль, у якому він комбінує популярну музику з елементами інді, альтернативи. CHEEV — це чіпкі баладні мелодії разом із танцювальними бітами та яскравими приспівами. Чуттєвий вокал та тексти про внутрішні переживання, знайомі кожному слухачеві.
  • Влад народився 31 грудня 1993 року у місті Бобруйску і з дитинства брав участь у вокальних конкурсах та фестивалях, закінчив музичну школу за класом флейти. З того часу він зрозумів, що має намір пов’язати своє життя виключно з музикою.
  • Декілька років Влад виступав як вокаліст у складі гурту «Радиоволна» як вокаліст, який взяв участь у Нацвідборі на «Євробачення» у Португалії і потрапив до фіналу. Цього ж року вийшов їхній альбом «118,1» — «поп-рок-фанк-соул в одному флаконі», як описували його самі музиканти.
  • У тому ж 2018 році Влад відкрив для себе українську поп-сцену і, зачарований красою популярних пісень українською мовою, записав і виклав в Instagram ряд самобутніх каверів на таких артистів, як Monatik, The Hardkiss, Tayanna, Mamarika, Maruv та інших.
  • 2019 — вийшов дебютний реліз Влада українською мовою, пісня «Оберігати» під псевдонімом CHEEV. Далі CHEEV почав випускати сингл за синглом («Що це в нас», «Ким завгодно», «Іминімі») та накопичувати матеріал для дебютного альбому.
  • Грудень 2021 – реліз україномовного альбому «Drama» із лід-синглом «Гарно так». Через півроку після релізу пісня «Гарно так» набула популярності на платформі TikTok, а її органічна популярність поширилася й на інші цифрові майданчики. Трек очолив чарт Apple Music Україна, а також потрапив до топ-чартів Shazam та стрімінгових майданчиків Білорусі, Польщі, Молдови та Чехії.
  • Під час війни повернувся в Україну, хоча міг би залишатися в рідній Білорусі або обрати будь-яку іншу країну, де спокійніше. «Я хочу писати пісні та займатися музикою. І я побачив, що в Україні мене слухають, на мене чекають. Це важливо для мене. Тому я тут зараз», – говорить Влад.
  • Одне з питань, яке цікавить фанів артиста: чи співає він про власні почуття, чи стають піснями реальні історії з його життя? На нього CHEEV відповідає так: «Я трохи гіперболізую те, що відчуваю – авторові ж потрібно надавити на емоції. Я не боюся показувати емоції. Можливо, це незвично для людей – чоловік говорить про свої почуття. Але я не боюся цього».

Художниця Наталія Ткаченко подарувала виконавцю його портрет. Наталія відома далеко за межами Олександрії як неперевершена портретистка. Вона часто дарує свої роботи артистам, які приїздять в Олександрію з гастролями. Владу Чижикову портрет сподобався.

Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень