10.07
2020

10 липня у малій залі міської ради відбулася тристороння зустріч щодо вирішення питання подальшого утримання і функціонування дитячого садочка у селищі Пантаївці.

У ній взяли участь міський голова С.Цапюк і його заступники, начальник управління освіти і науки Кіровоградської ОДА В.Таборанський разом з фахівцями, Пантаївський селищний голова І.Бульба та колектив дошкільного закладу.
Ситуація полягає в тому, що дитячий садочок знаходиться на території Пантаївки, але фінансується з бюджету міста Олександрії.
Для врегулювання юридичних питань селищній раді було запропоновано взяти заклад на свій баланс, як це було зроблено в усій області, а Олександрійській міській раді – виділити фінансову підтримку у разі недостатності коштів на утримання садочку Пантаївською селищною радою.
Враховуючи факт бездіяльності селищного голови та нестачу більше 10 млн грн на утримання галузі освіти Олександрії, міська рада запропонувала власний алгоритм вирішення даного питання.
Оскільки селищний голова не налаштований на конструктивний діалог, у ситуацію втрутилось обласне управління освіти.
Під час зустрічі В.Таборанський зазначив, що сьогодні діти у Пантаївці не мають можливості ходити до дитячого садочку, цим самим порушуються їх права. Відповідно до законодавства дитячий садок відноситься до компетенції території, на якій він знаходиться. Тож дошкільний заклад у Пантаївці уже давно повинен бути на балансі селищної ради, яка має опікуватись його утриманням.
Як наголосив начальник обласного управління освіти, пропозиція міської влади передати садок на баланс як юридичну особу була найкращим варіантом розв’язання цієї ситуації.
Але селищна рада вирішила прийняти лише споруди і майно. Тож у ході діалогу присутні дійшли згоди, що після передачі майна селищною радою буде прийматись рішення про створення нової юридичної особи – комунального закладу дошкільної освіти селищною радою Пантаївки.
Міська влада, у свою чергу, надасть необхідну допомогу для найшвидшої реєстрації документів і, у разі нестачі коштів на утримання дитячого садочку, на сесії міської ради розгляне питання щодо надання фінансової підтримки.

Сайт міськради

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень