18.02
2018

   Усього якихось півроку тому в Олександрії було створено нову структуру – комунальне підприємство «Муніципальна поліція», на яку, за задумом, були покладені правоохоронні функції. Невелика команда відразу взялася за діло, і вже незабаром у місцевих ЗМІ одне за одним стали з’являтися повідомлення про перші успіхи нових поліцейських у різних аспектах охорони правопорядку в місті – від буденної роботи стосовно дотримання громадянами правил благоустрою і аж до розкриття кримінальних справ. Далі – два свіжі випадки, які, на наш погляд, теж можна цілком заслужено «поставити у залік» новоствореній поліції.


Кілька днів тому в управлінні праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради було здійснено дивну крадіжку: 12 картонних ящиків з документами, внаслідок чого державна установа недорахувалася купи документів, а точніше – 250 архівних справ! Працівники закладу були шоковані подією: кому і для чого могла знадобитися ця «секретна» документація? Таким чином Муніципальна поліція отримала повідомлення і термінове завдання, з яким її «детективи» гідно впорались. Як усе відбувалося, ми запитали у начальника даного підрозділу Володимира Переверзєва.

   – Була дана команда нашим працівникам про відпрацювання пунктів прийому макулатури, і вже вранці наступного дня в одному з пунктів прийому, що у мікрорайоні Перемога, виявили 7 ящиків з документами. А незабаром знайшлася й решта коробок – інформація про цю знахідку надійшла нам від працівників управління праці, які, у свою чергу, звернули увагу на інший пункт прийому макулатури в районі ринку «Айсберг». Таким чином, усі 12 ящиків знайшлися, була викликана Національна поліція на обидві адреси, їй надали інформацію стосовно прикмет громадянина, який скоїв крадіжку.

   – Це все зробила одна людина?

  – Так. Чоловік вирішив «підзаробити» таким чином. Сумарна вага вкрадених документів сягала близько 200 кг, отож зловмисник розраховував отримати гривень 400. В результаті йому загрожує до 3 років позбавлення волі (крадіжка без злому, частина 1 ст. 185 Кримінального кодексу України). Особа ця на даний час ще не затримана.

   – Яким чином це могло статися? Адже в нічний час дана установа охороняється?

  – Я припускаю, що ящики були викрадені вдень. Адже в управлінні праці у робочий час завжди дуже багато відвідувачів, отож, можливо, зловмисник цим і скористався.

   – Як вам удалося так швидко зреагувати, адже кількість працівників Муніципальної поліції не така вже й велика, а в Олександрії чимало пунктів прийому вторсировини?

  – У нас 7 інспекторів. Між ними були територіально розподілені точки прийому макулатури і планомірно перевірені, що й дало свої результати.

    Майже водночас з «архівною» справою працівникам Муніципальної поліції довелося розкрити ще один кримінал. До них звернулась адміністрація КП «Ритуал», повідомивши, що працівник даного підприємства виявив на десяти могилах Центрального міського кладовища зламані металеві огорожі. Володимир Переверзєв негайно направив туди своїх інспекторів, і вони дійсно знайшли там зрізані і приготовані для вивезення огорожі. А незабаром за металом приїхав і транспортний засіб – мікроавтобус «Форд» та ціла група осіб з п’яти чоловік, так би мовити, непевного роду занять. Застукані на гарячому, вони зізналися, що вночі розтрощили захоронення, а забирати все, що «нарили», вирішили вранці, по видному – так, мовляв, зручніше. Факт був задокументований, викликана Нацполіція і місцеве телебачення. Як згодом з’ясувалося, троє з затриманих уже мали раніше судимості.

   «На мою думку, ця група «працювала» таким чином не один день, тому, можливо, що з її затриманням розкриється і ряд інших крадіжок», – каже керівник Муніципальної поліції Володимир Переверзєв.

О.Колмаков

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень