7.03
2020

Як повідомляє сайт “Децентралізація”, круглий стіл на цю тему відбувся в Мінрегіоні.

Як пояснив Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ, протягом вересня-листопада 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами. На їх основі підготували пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня.

З назвою майбітніх “одиниць субрегіонального рівня” не визначились.

«Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням», – сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Передбачається, що Кіровоградська область буде поділана на три райони: Кропивницький, Новоукраїнський та Олександрійський.

Пропозиції такі:

 • У новий Кропивницький район ввійдуть 23 громади на території нинішніх Кропивницького, Знам’янського, Олександрівського, Новомиргородського, новгородківського, Компаніївського, Долинського, Бобринецького і Устинівського районів, а також Великовисківська і Мар’яівська ОТГ.
 • У новий Новоукраїнський район війдуть 19 громад на території нинішніх Новоукраїнського, Маловискіського, Добровеличківського, Новоархангельського, Вільшанського, Голованівського, Гайворонського і Благовіщенського районів.
 • В новий Олександрійський район ввідуть 12 громад на території нинішніх Олександрійського, Світловодського, Петрівського і Онуфріївського районів.

Фінальне обговорення планують провести за круглим столом у парламенті орієнтовно у квітні.

Один комментарий

 • Допитливий пишет:

  Де поділась славетна добровільність об’єднання та ініціативи з низів?
  Обговорення на рівні депутатів та Мінрегіон!? – Не жирно вам прохіндєям буде?
  Оце в таку херню, ВИ ничтоже сумняшеся претворюєте ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ!?

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень