15.12
2023

Судова влада в Україні є рівносильною із законодавчою та виконавчою гілками влади – так визначає її роль Конституція нашої держави. А українське закондавство, крім того, визначило 15 грудня щорічним професійним святом працівників суду. У переддень цієї дати – коротке інттерв`ю, яке погодилася дати «Олександрійському тижню» голова Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Людмила Нерода. Розмова стосувалася особливостей роботи суду в умовах воєнного стану. Далі – пряма мова.

– Людмило Миколаївно, відомо, що кадрове питання протягом декількох років, ще до початку повномасштабної російсько-української війни було проблемним: міськрайонний суд відчував гострий дефіцит і суддів, і працівників апарату. Як із цим зараз?
– Це справді так. Важкі часи переживає вся держава. Звісно, важко й нашому суду, але ми все ж завдяки нашій армії, яка боронить нас на всіх рубежах, знаходимося в тилу. І тут слід зазначити: майже всі чоловіки, які працюють в олександрійському суді, пішли добровольцями на фронт. Наразі відправлення правосуддя в Олександрійському міськрайонному суді Кіровоградської області здійснюють 6 суддів із передбачених штатом 14 осіб, 4 з яких тимчасово переведені до нашого суду шляхом відрядження з інших судів. Під час воєнного стану навантаження із розгляду судових справ значно збільшилося. Додалися справи, пов’язані із військовими злочинами.
Суд, у свою чергу, допомагає фронту, адже сьогодні й у кожного працівника судової установи в сім’ї є родичі, які захищають нашу державу в найгарячіших точках. Отож першочерговим обов’язоком держави наразі має бути відстоювання і забезпечення перемоги на фронті.
Але маю запевнити, суд здійснює правосуддя навіть за умови неповного свого персонального складу, а це свідчить про те, що наша держава сильна і має чітко визначене світле майбутнє.
– Але ж держава здійснює якісь заходи у напрямку поліпшення ситуації, щоб наша регіональна судова гілка влади не була настільки «знекровленою»?
– У цьому році відновлено повноважний склад Вищої ради правосуддя, а тому в найближчому майбутньому очікуємо на призначення суддів Олександрійського міськрайонного суду, які перебувають без повноважень у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку, на який їх було обрано безстроково.
– Усі установи критичної інфраструктури, а також проавоохоронні, державні з наближенням зими готувалися до особливих складних умов роботи. Напевне, не в останню чергу таке завдання стояло і перед вами?
– Так, нещодавно територіальним уп-равлінням ДСА України в Кіровоградській області для нашого суду придбані 2 генератори з метою недопущення зупинення судочинства та порушення прав фізичних та юридичних осіб на судовий захист під час блекаутів. Тож незважаючи ні на що, у нас продовжується розгляд справ, хоча і з певними обмеженнями, які передбачені для воєнного стану.
Користуючись нагодою, у зв’язку з відзначенням професійного Дня працівників суду, вітаю з ним усіх колег. Бажаю незмінних принципів справедливості та безсторонності, бездоганної діяльності та професійних успіхів, абсолютної удачі в житті, високої репутації, міцного здоров’я та духовних сил. Нехай правосуддя завжди тріумфує, нехай закон і чесність правлять країною!


Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень