19.03
2017

    Лише у попередньому номері «ОТ» був розміщений матеріал про судову справу стосовно хабара у дві з половиною тисячі гривень, отриманого у червні минулого року колишнім державним реєстратором Олександрійської державної адміністрації. Нагадаємо, чиновник відразу був звільнений з роботи і вже засуджений. Аж ось з’явилася зовсім свіжа інформація стосовно нещодавно призначеного на цю ж посаду вже іншого, наступного посадовця.

     Отже, декілька днів тому прокуратура Кіровоградської області повідомила про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України, іншому державному реєстратору, що був викритий на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 5 тис грн. Як бачимо, «ціна питання» за якихось півроку зросла вже удвічі… Напевне, через професійні ризики.

    За офіційними повідомленнями, державний чиновник вимагав та отримав кошти за так зване «сприяння» у вирішенні питання реєстрації фермерського господарства із відкриттям декількох видів господарської діяльності. Якщо висловлюватися зрозуміліше, то на практиці це має такий вигляд: чиновник знаходить у документації заявника якусь зайву (за його словами) кому чи крапку і роздуває з цього вселенську проблему, котра нібито стоїть на заваді реєстрації. Як бачимо, нічого нового.

   Розслідування у вказаному кримінально-му провадженні здійснюється органами На-ціональної поліції України за процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області. Наразі тривають невідкладні слідчі дії. Вирішується питання щодо обрання вказаній особі запобіжного заходу, прокуратура у суді наполягатиме на домашньому арешті.

  Для довідки: санкція інкримінованої чиновнику статті (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

О.Осауленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень