10.02
2020

9 лютого Никофору (Матвію) Григор`єву (Серветнику) виповнилося 135 років з дня народження (по інших відомостях -142).

Завдячуючи Н.Григор`єву Олександрія почала зростати як місто виробничих майстерень (зокрема, швейної фабрики, авторемзаводу, – Авт.). Англійські преса 1909 р. випуску і досі “служать” одному із приватних підприємств, що займається художньою ковкою. «Етал» – почав своє існування саме від перших верстатів, коли отаман з Одеси, Миколаєва, Херсона доставляв машинобудівне устаткування до Олександрії.

Н.Григор’єв – видатний український воєначальник, харизматична постать всеукраїнського масштабу. Його можна зачислити до тієї не чисельної когорти українських політичних діячів, які мали божественне вміння вести за собою тисячі. І ті йшли на смерть з радістю.
Шкода тільки що його геніальний талант полководця, борця за народну волю і донині неоцінений українським суспільством. А час вже настав, прийшла та мить увіковічнити пам`ять отамана Григор`єва, хто своїм коротким життям бажав кращого життя простому люду. Було б справедливо назвати одну із вулиць Олександрії вул. імені отамана Григор`єва.

Иван Мельник

Один комментарий

 • Нестор Гуляйпільський пишет:

  Сім років мак не родив, і голоду не було!
  Сто років в Україні ніхто не схаменувся, в годинник не бив, кращого життя не бачив… чого тоді увіковічнювати, та ще і вулицею, яку теж ніхто не збудував?))
  А вміти хороводи за собою водити, хіба це заслуга?
  Прийдіть на громадські слухання, які нинішній отАман збирає, то куди там Григор’єву, зі своєю потертою часом харизмою, божественним вмінням, чи верстатним машинобудуванням)) Хай спочиває з миром!
  Нам новых героев придумала жизнь столько, что улиц на всех не напасешся…))

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень