6.06
2022

Днями до міської організації Товариства Червоного Хреста надійшов гуманітарний вантаж з продуктами, гігієнічними та миючими засобами, дитячим харчуванням, каріматами, спальниками, ковдрами та спортивними наборами Kids Unisef. Набори були передані до відділу молоді та спорту Олександрійської міської ради. У подальшому їх розподілять між спортивними секціями як винагороди за значні досягнення. Як повідомив сайт міської ради, на основі частини вантажу сформують запас, аби місто було готове до можливих надзвичайних ситуацій у майбутньому.

Ми у свою чергу зацікавилися, чим сьогодні займається міський осередок поважної української організації.
Як розповіла керівник олександрійського осередку організації Людмила Зіміна, такі акції Товариство проводить постійно, а допомога постраждалим від війни в Україні не припиняється ні на годину.
– Проте, на жаль, ще у 2017 році було тимчасово, як тоді казали, припинене державне фінансування служби патронатних медсестер, – розповідає Людмила Романівна. – Тож на сьогоднішній день у штаті міської організації з 17 співробітників залишилися тільки я та ще фахівець, що працює на пів ставки за рахунок приєднання до сфери нашого обслуговування сіл Головківки та Ізмайлівки. Отже на сьогоднішній день величезний район, куди входить місто Олександрія та приєднані громади, Червоний хрест має усього півтори “бойові одиниці”. Проте ми не покладаємо рук і виконуємо всі покладені функції.
З початком війни наші пріоритети дещо змінилися, і зараз головними напрямками нашої роботи є навчання громадян першій медичній допомозі та гуманітарна допомога.
По першій програмі ми почали працювати ще у 2018 році, тож маємо досвід такої роботи. Всеобуч – курси першої долікарської допомоги – проводимо на базі дитячої бібліотеки, а по всіх інших бібліотеках – виїзні тренінги. Також тренінги проводили у бомбосховищах, будинках культури, закладах освіти. До цієї роботи залучали голів квартальних комітетів. На даний час навчання пройшли 1120 громадян.
На цих теоретичних та практичних заняттях слухачі навчилися надавати допомогу при серцево-легеневій реанімації, кровотечах, опіках, травмах.
З квітня розпочали роботу з переселенцями, і на сьогоднішній день отримали 6 вантажів з продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, посудом, ковдрами, білизною тощо – усього 12,5 тонн.
Справитися з такими об’ємами роботи нелегко, тож залучаємо волонтерів, колишніх співробітників та навіть друзів і родичів. Хочу також висловити подяку керівництву Олександрійського центру первинної медико-санітарної допомоги, яке завжди їде назустріч, допомагаючи розвантажувати та складувати допомогу.
Гуманітарна допомога, що централізовано йде по лінії Червоного Хреста, розподіляється поміж літніх людей – переселенців, яким виповнилося 65 років. Списки надає управління соцзахисту міськради, а ми фасуємо набори та видаємо адресно.
Такі речі, як-то посуд, гігієнічні набори розподіляємо по місцях компактного проживання переселенців у гуртожитках, дитячих садках.
Щоб поміч переселенцям була більш ефективною, нам потрібна допомога небайдужих олександрійців. На сьогоднішній день вкрай необхідне пальне або кошти на його придбання.
Тож якщо хтось виявить бажання підтримати нас, звертайтеся за телефоном: 097-600-46-51 або за адресою: вул. Діброви, 77, каб. 706 (приміщення міської поліклініки).
Р/р UA493234750000002600530117764, код 23100388, МФО 323475, АТ “Ощадбанк”.

В. Вовчок

коментарі 3

 • скачать приложение pin up пишет:

  Неплохо.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • pin up мобильный пишет:

  Спасибо за предоставленную информацию.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • ‚авада зарегистрироватьсЯ пишет:

  Спасибо за Ваш труд!

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень