3.03
2016

Минулого тижня на засіданні колегії облдержадміністрації обговорювалися  показники виконання бюджетів та проблемі фінансової підтримки реформ в галузі освіти.

Про заходи, які планується вжити у цій сфері, поінформував начальник управлінні освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський.

– Основними джерелами фінансування галузі освіти області залишається освітня субвенція, – підкреслив посадовець. – Урядовий норматив бюджетного забезпечення одного учня у 2015 році складав 8,9 тисячі гривень. Проте різні території області витрачали різні суми коштів. Максимальні витрати були у Кіровоградському районі – 20,7 тисяч гривень, Новгородківському та Олександрійському районах – по 17 тисяч гривень (через наявність малокомплектних шкіл). У міських школах Знам’янки, Світловодська, Кіровограда та Олександрії витрати наближені до нормативів 8-9 тисяч гривень на учня. На 2016 рік бюджетний норматив дещо зріс – 10,7 тисяч гривень на одного учня.

У 2015 році в області проводилися заходи з оптимізації мережі освітніх закладів – 1 школу закрито, діяльність 8 призупинено, 4 реорганізовано, а на 2016 рік заплановано створення освітніх округів.

Сьогодні вже підготовлено розпорядження голови облдержадміністрації про створення освітніх округів та навчально-виховних об’єднань на Кіровоградщині. Суть такої реформи полягає у тому, що загальноосвітні навчально-виховні заклади будуть розраховані мінімум на 360 учнів. У новостворених НВО діти будуть отримувати освіту, починаючи із дошкільної ланки, і закінчуючи загальною середньою та позашкільною.

За інформацією начальника профільного управління облдержадміністрації, уже в березні на тематичних співбесідах з керівниками усіх територій планується презентувати плани створення НВО та освітніх округів в області із визначеними базовими школами, які надаватимуть повну загальну середню освіту. У таких закладах будуть сконцентровані основі ресурси та забезпечено підвезення учнів. Будуть формуватися паралелі старших класів, що дасть змогу забезпечити профільне навчання та хороші результати ЗНО. Головний зміст реформи полягає у підвищенні якості освіти та забезпеченні однакових бюджетних витрат на усіх учнів.

З сайту ОДА

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень