21.08
2019

Одразу на кількох ділянках дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв  в межах Кіровоградської області ведуться ремонтні роботи. В рамках реконструкції дорожнього полотна на відрізку поблизу села Златопіль, був виявлений давній недосліджений курган бронзової епохи. Аби не знищити історико-культурну пам’ятку, Служба автодоріг заклала в проект реконструкції кошти на проведення розкопок.

Розкрили курган місцеві археологи, які запевняють – знахідка дуже цінна, адже це ніщо інше, як поховання сучасників біблійного Мойсея. Знайдені під товщами ґрунту гранітні скульптури – баби перед погребальною камерою, є найдавнішим на території України прикладом монументальної скульптури, це чи не одні з перших антропоморфних зображень, – запевняє керівник експедиції Микола Тупчієнко. Далі, за кам’яними брилами знайшли людські скелети, глечик, а також інші предмети побуту, які будуть вивчені згодом.

Дослідники кажуть, людські рештки належать представникам  ямної культури, котрі  були скотарями,  і в свій час витіснили з цих степів кімерійців та скіфів.

Старовинне поховання ще досліджують, допомагають учасникам експедиції і дорожники – залучають то техніку, то «вільні руки».

САД Кіровоградської області

Один комментарий

  • Вятрович пишет:

    Шо там Мойішасей…
    – Ной і Адам, теж визнані українцями,… Змій тіко москалем оказався!))

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень