22.05
2019

21 травня в арт-холі Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна відкрилася персональна виставка олександрійської майстрині декоративно-ужиткового мистецтва Наталії Артюхової «Бісерні прикраси». На ній представлені як традиційні українські прикраси, так і сучасні вироби з бісеру.

Наталія — член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, учасник обласного творчого об’єднання майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Дивосвіт», учасник Олександрійського об”єднання майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Олександрійський сувенір», майстер бісерного ткацтва.

Майстриня володіє багатьма техніками народного мистецтва, була керівником гуртка «Народна творчість» Олександрійського Центру дитячої та юнацької творчості  ім. О.Шакала. За створення виробів у техніці бісерного ткацтва атестована Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, а її вироби в цій техніці увійшли до каталогу «Кращий твір року».

На виставці «Бісерні прикраси» презентована колекція виробів у двох техніках: бісерне ткацтво та бісерне нанизування. В експозиції представлені декоративні жіночі прикраси з бісеру: гердани, силянки, а також обереги. Роботи майстрині вирізняються бездоганним виконанням та складними реконструкціями геометричних та рослинних візерунків з різнокольорового бісеру, які зроблені за  зразками старовинних українських орнаментів.

В ході презентації Наталія Артюхова розповіла присутнім про історію виникнення бісеру та про його місце в житті людей багатьох поколінь. Завершенням презентації став майстер-клас від майстрині з різних технік бісероплетіння, у якому взяли участь усі бажаючі.

Виставка триватиме до 10 червня. Вхід вільний.

Олена Карпачова

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень