30.11
2022

Минулого тижня в олександрійських ЗМІ та соцмережах з`явилося повідомлення про те, що представники організації «Supporters Alexandria» передали на передову вже сьому автівку. Цього разу «Нива» поїхала на Харківщину, у нещодавно звільнене село, де підрозділом керує олександрієць.
Ось що розповів про цю подію та роботу організації один з її учасників Артем Тимченко.

– Автомобіль був придбаний для підрозділу, яким командує мій брат, кадровий військовий ЗСУ. Ми з хлопцями “Ультрас Олександрія” і раніше, починаючи з 2014 року, надавали посильну допомогу нашим землякам. Та ось, коли почалася війна, ми всі як один встали на захист Батьківщини. Багато хлопців з ультрас пішли на фронт і зараз служать у різних бойових частинах. Ті, хто залишився в тилу, відкрили свій «фронт» допомоги. Я особисто на початку війни був у Німеччині, проте відразу відклав усі справи і вже 26 лютого був удома та підключився до роботи. Разом з поліцією патрулювали вулиці міста, збирали та відправляли гуманітарну допомогу. Проте, якщо на початку війни наша допомога полягала у доставці побутових речей, амуніції, продуктів харчування, то зараз вклад став більш вагомий, як того вимагає сучасна війна. Адже під час бойових дій найголовніше для хлопців – бути мобільними, від цього залежить їхнє життя, тож усі наші зусилля ми направили на пошуки автомобілів.
З початку війни ми вже сім автівок доставили на фронт. Шукали їх де тільки можливо, частину приганяли з-за кордону, частину купували в Україні. Для цього постійно оголошуємо збір коштів, проводимо різноманітні благодійні акції. Іноді нам пропонували машини безкоштовно, але у такому технічному стані, що дешевше придбати нову, ніж вкладатися у ремонт. А бувають і такі, що потребують мінімальних вкладень.
Для наших бійців головне не зовнішній вигляд, а щоб автівка була надійною і не підвела у скрутній ситуації, тому перш ніж її відправляти, проводимо всі необхідні ремонтні роботи, тестуємо на наших дорогах.
Наприклад, волонтер із Києва запропонував свого старенького Opel Cadett – сімейну реліквію, якій виповнилося 30 років. Ми взялися довести його до ладу – замінили або відремонтували агрегати і запчастини, які відповідають за рух та прохідність автівки. Тепер, незважаючи на свій похилий вік, “Шольц”, як ми назвали цього “дідуся” німецького автопрому, справно слугує на передовій.
У жовтні передали військовим медикам карету швидкої допомоги. Це була ціла “операція”, до якої долучилося багато волонтерів, а придбати машину допомогли “Капеланський патруль” та його закордонні колеги.
Інший автомобіль – Nissan X-trail – придбали власним коштом.
А «Ниву» нам допомогла придбати місія “Милосердний самарянин” та її пастор Андрій Данчук, ми ж разом з “Капеланським патрулем” довели її до ладу і доправили на фронт.
Іноді трапляються прикрощі ще на стадії придбання автівок. Оскільки вони “не першої свіжості”, то поломки трапляються вже під час доставки від продавця до Олександрії. Так, у “Жигулів” не витримала коробка передач – довелося ремонтувати її прямо в дорозі, у Ford focus біля Павлограда “полетів” шрус, у “Ниви”, яку доправляли з Тернополя, не витримав підшипник маточини.
А ось в останній поїздці двічі трапилися неприємності з пробитими колесами. Добре, що на шляху зустрівся шиномонтаж – чи не єдиний на всю тутешню прифронтову округу. Пробиті колеса на цих територіях – це звичне явище, тому що всі дороги засіяні кулями та уламками снарядів. Проте нам вдалося благополучно доставити адресату і машину, і весь вантаж – буржуйки, м’ясо та інші харчі, предмети першої необхідності.
Зараз знову постала нагальна потреба у черговому автомобілі, а також у засобах гігієни. Тож ми традиційно оголосили збір коштів.
Картки для внесків: Монобанк – 4441 1144 5051 3732, ПриватБанк – 5169 3600 0617 7673.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень