17.07
2017

Нещодавно у Києві пройшли заходи з нагоди 25-річчя створення Асоціації міст України. На ювілей були запрошені Президент України П.Порошенко, представники Уряду, нинішній і попередній голови Асоціації, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад. Олександрійський міський голова Степан Цапюк також був у числі запрошених. Про свої враження він розповів на прес-конференції, яка відбулась у його службовому кабінеті 5 липня.


«За весь час своєї діяльності Асоціація показала, що рішення, прийняте у 1992 році щодо її створення, було правильним, і це єдина структура, яка завжди активно відстоювала інтереси органів місцевого самоврядування. Наприклад, сьогодні Асоціація міст активно виступає у питанні формування бюджетів різних рівнів. На даний час, зокрема, лобіюється питання передачі акцизного податку місцевим бюджетам, тому що, як відомо, з цього року у нас його забрали, і ми таким чином втратили податкові надходження, хоча відповідні повноваження місцевим органам самоврядування надали. Отож ця організація за весь цей час підтвердила, що вона спроможна вирішувати фінансові, законодавчі, організаційні питання на рівні держави.
Чого досягла Асоціація останнім часом? Я вважаю, дуже важливим зрушенням є те, що її представник може бути присутнім на всіх засіданнях Кабінету Міністрів і профільних комітетів Верховної Ради і має право дорадчого голосу, тобто принаймні може висловити свою позицію», – сказав міський голова.
Також він зазначив, що під час засідання Асоціації вирішувався ряд робочих питань: «Перше питання – порядок вступу до неї, потім розглядалося схвалення концепції діяльності Асоціації міст України до 2022 року. Основні моменти концепції – кадрова спроможність, фінансова стабільність,масштабність, лобіювання, захист, навчання, популяризація. Зокрема, питання захисту членства в Асоціації було прийняте за пропозицією представників правління у тому сенсі, щоб фахівці головного офісу організації при необхідності могли надавати юридичну допомогу міським головам (раніше такого не було). Також було схвалено формування офіційної позиції щодо проекту основних напрямків державної бюджетної політики на 2018-2020 роки».
Міський голова вважає, що такі зустрічі та співпраця голів громад – це корисне спілкування, обмін досвідом для посилення ефективності управління територіями й пошуку дієвих шляхів їхнього розвитку.
«Під час діалогу з іншими головами громад кожен може почерпнути для себе багато нового, адже у влади кожного міста є свої напрацювання та ідеї», – сказав Степан Цапюк.
Після обговорення основної теми журналісти мали нагоду поставити запитання міському голові щодо різних актуальних проблем життєдіяльності міста, зокрема капітальних ремонтів об`єктів інфраструктури й підготовки до осінньо-зимового періоду.
Наш кор.

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Був Союз Нерушімий… “Умільці” розвалили.
    Україна на грані розвалу… – від подібних “умільців”-пустобрехів ніяка Асоціація не врятує.
    До кого дорадчий голос? -До продажних дебілоідів з ВРУ, чи КМУ? Від кого? -Від міськоі комунальної мафії?

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень