8.01
2017

    Завершився рік роботи Олександрійської міської ради нинішнього (сьомого) скликання. Пригадується, як на самому початку 2016 року перші особи міської влади наголошували, що він буде непростим у фінансовому плані. Але рік минув, і час озирнутися назад і підвести певні підсумки. Про це ми попросили розповісти члена бюджетної комісії міськради, депутата вже другого поспіль скликання Анатолія Горошка.

   – У 2016 році було проведено 25 сесій міської ради, на які виносилися питання і приймалися рішення стосовно життєдіяльності Олександрії. Я можу сказати, що практично на всіх цих засіданнях розглядалися стратегічні питання розподілу бюджетних коштів. На сесіях також завжди були присутні керівники управлінь охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства, і вони своїми поясненнями доводили, скільки потрібно коштів бюджету для вирішення тих чи інших питань. Великі кошти були витрачені на галузь освіти, охорони здоров’я – все велося прозоро; завдяки ЗМІ та відкритості міської влади, всі мешканці міста могли бачити, як проводилися ремонти у дитячих садках, школах, центральній лікарні, поліклініці. Мабуть, всім зрозуміло, що такі сучасні капітальні ремонти мають велике значення як для зручності працівників лікувального закладу, так і в першу чергу – для мешканців міста. Погодьтеся, що коли хвора людина прийшла на прийом до лікаря й опинилася у комфортних умовах, це вже саме по собі підніме їй настрій, а даний фактор є далеко не другорядним.

   Значні кошти у 2016-му році були витрачені на ремонт доріг, тротуарів, і зокрема – дворових територій, котрі, як відомо, вже багато років гостро потребували відновлення.

  – Звідки черпалися фінансові ресурси?

  – Додаткові надходження бюджет отримував зокрема від податку з продажу підакцизних товарів, який у 2016 році був залишений місту. А це на сьогодні понад 20 мільйонів, а з урахуванням грудня дане поповнення бюджету становитиме десь близько 25 мільйонів гривень, що й дало змогу протягом року здійснювати роботи.

   – Як ви оцінюєте діяльність депутатського корпусу?

  – На початку року, як ви пам’ятаєте, були певні складнощі: до міської ради прийшло багато молодих людей з депутатськими мандатами від різних партій, отож на політичному підґрунті часто виникали різні неузгодженості. Але потім депутатські фракції почали з розумінням ставитися до проблем жителів міста, у тому числі й до тих, що стосуються фінансів.

  – Крім того, на початку минулого року міський бюджет отримав додаткові видаткові навантаження, яких раніше не було.

   – Справді, з січня минулого року нам були передані повноваження утримувати професійно-технічні заклади без державної фінансової підтримки. З місцевого бюджету було виділено два з половиною мільйони, щоб не залишити студентів і викладачів цих навчальних закладів без стипендій та зарплат, що становило додаткові витрати. Тоді ж Державний бюджет припинив фінансування перевезення громадським транспортом пільгових категорій громадян, і на це також виділялися кошти з місцевого бюджету. Зрозуміло, що нашого фінансування недостатньо для перевезення пільговиків у тих обсягах, як раніше. Але треба поставитися з розумінням і до тих перевізників, які несуть неабиякі затрати, а держава в один момент відмовилася їх компенсувати. Але владі вдалося дійти з ними домовленості. Місто зберегло таким чином свій авторитет на рівні України (я вже не буду зайвий раз зупинятися на різних нових прогресивних програмах, які ми прийняли звітного року – Стратегії сталого розвитку міста, наприклад). Варто наголосити, що Олександрія – перше місто в Україні, котре заявило про свої можливості, свій економічний потенціал на сайті Організації Об’єднаних Націй. Я вважаю це заслугою керівників міста, у першу чергу – міського голови Степана Кириловича Цапюка, який зумів потрапити на засідання Асамблеї ООН з економічних питань, що і стало початком тієї організаційної роботи з представниками Іспанії, Швейцарії, котрі вже відвідали наше місто і зацікавлені у співпраці з ним. Ну а ми тут, на місці, брали на себе відповідні зобов’язання і будемо їх виконувати, надаючи якомога більше преференцій тим інвесторам, котрі приходитимуть до нас у місто та створюватимуть нові робочі місця, щоб наші люди не виїжджали кудись на заробітки, а працювали тут та у свою чергу, за рахунок відрахувань, наповнювали місцевий бюджет.

   – Але ж згідно з прийнятим Верховною Радою Держбюджетом, «затягування гайок» місцевим бюджетам продовжиться: у них уже в 2017 році заберуть акцизний податок.

   – Так, та ще й до того зобов’яжуть брати на себе витрати на енергоносії для освітніх і медичних закладів, що призведе до дефіциту нашого місцевого бюджету в 42 мільйони. Як будемо виходити з цієї ситуації, поки що невідомо. Можливо, будуть якісь додаткові доповнення до бюджетного і податкового законодавства. Але поки що можу сказати, що ніяких скорочень, закриття якихось закладів тощо, пов’язаних з цим дефіцитом, міська влада не планує. Набагато більше непокоїть те, що сьогодні багато підприємців воліють за краще зніматися з реєстрації у зв`язку з такою непродуманою податковою політикою. Навіть ті з них, хто працював стабільно і прибутково, вважають, що їм просто не під силу буде сплачувати податки на заробітну плату. Але життя не стоїть на місці, будемо працювати, шукати можливості вирішувати поточні питання. Минулий бюджетний рік також не був легким, але місто його прожило і навіть розвивалося. На цій оптимістичній ноті я і закінчу.

  Користуючись нагодою, вітаю всіх олександрійців з Новорічними святами, бажаю всім здоров’я, успіхів у всьому, злагоди у родинах. А найголовніше – щоб якомога скоріше настав мир у нашій державі і додому повернулися живими і здоровими всі, хто захищає нашу незалежність.

О.Наріжний

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень