В Кіровоградській області налічується 5653 пам’яток культурної спадщини
Про це під час апаратної наради повідомила директор департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Валентина Животовська.
За підсумками щорічної державної статистичної звітності, встановлено, що загальна кількість пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини на території області складає 5653 одиниць. З них, 5629 – пам’ятки місцевого значення та 24 – національного значення. Серед них, 2574 – є пам’ятками археології (з них 192 – щойно виявлені об’єкти, що потребують взяття на державний облік), 2186 – є пам’ятками історії (з них 21 – щойно виявлені об’єкти, що потребують взяття на державний облік), 857 – пам’ятки архітектури та містобудування (з них 385 – щойно виявлені об’єкти, що потребують взяття на державний облік), 32 – монументального мистецтва та 4 – садово-паркового мистецтва та заповідники.
Найбільше в області пам’яток культурної спадщини у Кіровограді – 656, у Знам’янці – 469, в Олександрійському районі – 399, у Петрівському районі – 348, в Онуфріївському – 340 та у Долинському районі – 312 пам’яток.
Обласна комплексна програма паспортизації об’єктів культурної спадщини, що діяла протягом 2003-2010 років, була профінансована на 170 тис. грн., що склало лише 4,2 % від передбаченої суми коштів. – Це дало можливість відділу охорони культурної спадщини облдержадміністрації виготовити облікову документацію лише на 41 об’єкт з 5653 пам’яток, що на той час були в області, – констатувала посадовець.
За відсутності фінансування у деяких районах не було затверджено жодного примірника облікової документації на пам’ятки культурної спадщини, починаючи з 2003 року. У решти районів та міст області показник паспортизації, за словами Валентини Животовської, не перевищує 5% від загальної кількості об’єктів культурної спадщини, зокрема, у місті Олександрія.
Враховуючи вищезазначене, виконавчими органами місцевого самоврядування сьогодні продовжується робота з інвентаризації об’єктів культурної спадщини – для визначення історико-культурної цінності та обґрунтованості занесення певної їх частини до Державного реєстру нерухомих пам’яток.
З сайту ОДА
Залишити відповідь