Нев’януча ніжність, або Альтернатива живим букетам
Букети з живих квітів дуже гарні, але коштують дорого і вже за добу починають в’янути, тому часто розчаровують. Гідною альтернативою може стати букет з мила – гарний, стоїть роками, аромат з часом слабшає, але не зникає. А якщо надоїсть – можна використовувати як звичайне мило. Отже, для поєднання квітів з подарунком – ідеальний варіант. Головне – знайти якісний букет. А це цілком можливо в Олександрії.

Вже понад вісім років майстер з миловаріння Тетяна Іванова виготовляє різноманітні вироби. Але найбільше вражають її букети. До цього вона вирощувала і продавала живі квіти, а наразі буквально захоплена мильною флористикою.
Мильні букети від Тетяни вражають навіть на фото, а наживо взагалі мають просто фантастичний вигляд: квіти наче живі, грають ніжними барвами і милують око. І не лише квіти – серед творчих доробків майстрині тваринки, композиції та подарункові набори.
Тетяна киянка, за освітою – вихователь. Працювала у дитячому садочку, де творчі навички завжди стають у пригоді. Потім з чоловіком-олександрійцем переїхала до нашого міста. Роботи за спеціальністю Тетяна не знайшла, допомагала чоловікові у телеательє на вулиці Ярмарковій (тоді – Семашка). Потім зайнялася вирощуванням живих квітів на продаж у власній садибі в Перемозькому мікрорайоні. Якось на YouTube побачила відеоролик з миловаріння і зрозуміла, що хоче цим займатися. Купила матеріали, форми і почала експериментувати.
– Як і до будь-якої справи, до мильної флористики треба мати хист, – говорить майстриня. – Форми в усіх однакові, а зробити з них квіти, як живі, – це вже залежить від бажання та навичок і виходить не у кожного.

Але першими виробами Тетяни були не квіти, а новорічний символ року – свинки. Вони швидко продалися на ринку, а майстриня почала вдосконалюватися. Мильну основу спочатку купувала імпортну – англійську, ізраїльську, а зараз перейшла на українську – підтримує вітчизняного виробника. Те ж стосується форм та барвників, а от мильні парфуми – віддушки – американські, гіпоалергенні.
Плавний градуйований перехід одного кольору в інший на пелюстках мильних квітів робиться не вручну, а під час закладання основи у форму. Зробити так, щоб пелюстки були ніжними, тендітними та природними – непросто і потребує досвіду, відчуття та навичок. Але варто опанувати це мистецтво – і результат буде вражаючим. А от милі звірятка розфарбовуються вручну акриловими фарбами.
Для декорування мильних букетів Тетяна використовує штучну зелень, щоб композиція була більш легкою. Проте може виготовити квіти і листя повністю з мильної основи. Такий букет буде, звичайно, важчим і дорожчим, ніж той, де квіти, в залежності від розміру, насаджені на дерев’яні шпажки або дріт.

Найскладніше – це ідея, зізнається майстриня. А на неї часто надихають живі квіти. У неперевершеному тандемі ідеї з натхненням народжуються справжні шедеври.
Попри ніжність та крихкість, мильні букети добре зберігаються під час транспортування, якщо їх як слід упакувати. Стояти вони можуть досить тривалий час, не вицвітаючи і лише поступово втрачаючи аромат. Найперші виготовлені Тетяною квіти вже вісім років прикрашають оселі її подруг, яким майстриня дарувала свої пробні вироби.
Хоча миловаріння існує вже давно, і зараз вибагливих покупців мало чим здивуєш, у Тетяни все ще часто запитують: «А з чого ці квіти? А хіба таку красу можна зробити з мила?» Вироби майстрині роз’їжджаються в усі міста України. Серед них – квіти, звірятка, модні зараз м’які антистресові лапки з желейного мила, новорічно-різдвяний та великодній декор тощо.
Переглянути і замовити роботи Тетяни Іванової можна на її сторінці «Мильна майстерня» в Іnstagram і в групах у Facebook: «Мильні подарунки» та Громадська організація «ТО «Олександрійський сувенір». Також придбати вироби майстрині можна на Центральному ринку, на алеї вздовж проспекту Соборного біля Палацу культури «Світлопільський» та на виставках-ярмарках під час загальноміських заходів.

Майстриня мріє створити величезний букет з маленьких троянд і вже придбала форми для квітів. А оскільки досконалість не має меж, можна очікувати, що в подальшому Тетяна ще неодноразово приємно вразить своєю майстерністю поціновувачів рукотворної краси.
Ярослава Волошко
Залишити відповідь