26.10
2023


Скоро зима

У дні жовтневих похолодань олександрійці все частіше звертають свої погляди на димові труби котелень КП «Теплокомуненерго” з підсвідомою надією побачити, як з них в атмосферу піднімаються характерні «викиди», що означало б реальний початок опалювального сезону.

Коли ця реальність настане для абонентів централізованого теплопостачання міста, ми запитали спершу в начальника управління житлово-комунального господарства Олександрійської міської ради Михайла Сулятицького. Його відповідь була доволі лаконічною: це станеться відповідно до чинних загальнодержавних нормативів, а саме: коли протягом трьох діб середньодобова температура повітря в Олександрії не перевищуватиме плюс восьми градусів. «Але в будь-якому випадку – не пізніше 1 листопада», – додав посадовець.
А директорка комунального підприємства «Теплокомуненерго» Алла Грибачова, у свою чергу, надала більш розгорнуту інформацію (розмова відбулася в пятницю минулого тижня). «Ми готові б розпочати сезон навіть і раніше, ніж 1 листопада. Зараз ведемо відповідну роботу з «Кіровоградгазом», узгоджуємо всі технічні й організаційні питання, аби подачу тепла розпочати наступного тижня. Але ж є певний пусковий період. Для прикладу – минулорічна ситуація: котельня у Південному мікрорайоні 5 діб не могла працювати, бо не були заповнені системи будинків ОСББ, кооперативів через їхню неготовність, і це не давало можливості для забезпечення необхідного гідравлічного режиму котельні й мережі. Така ж ситуація була і на центральній районній котельні. У звязку з цим 24-25 жовтня запустимо мережеві насоси, щоб побачити реальний стан системи. І на даний час ряд будинів ОСББ та подібного виду власності затримують пуск теплоносія з різних своїх причин. Саме тому, як завжди, з досвіду попередніх років, треба мати на увазі, що буде певний час для вирішення проблеми номер1 – підключення будинків, №2 – розповітрювання систем опалення, яке з причин абонентів іноді тривало і місяць, і півтора вже після подачі теплоносія в мережу. Ми ж тепло все одно будемо виробляти: як тільки дим з труби піде, так це й означатиме, що підприємство працює. А чи доходить тепло до споживача – це не завжди від нас залежить. Ми ще з першого жовтня ведемо заповнення трубопроводів, і цей графік, як завжди, затримується саме через стан внутрішньобудинкових систем: десь у когось потекло, десь щось не доробили власники мереж… Але наступного тижня, хоча й не знаю, яка буде ситуація, але ми плануємо запустити систему», – сказала директорка Алла Грибачова.
І трохи інформації, отриманої від посадовиці – для так би мовити, «загального розвитку». Послугу центрального опалення в Олександрії надають 19 котелень, 14 з них для роботи використовують газ, п’ять – працюють на дровах. Споживачами центрального опалення є 21 тисяча 600 абонентів, з них 16 тисяч – населення. За спожите в минулих роках тепло люди заборгували 120 мільйонів гривень (станом на 1 жовтня цього року). Інші споживачі (комерційні заклади, підприємства тощо) – мають загальний борг у майже півтора мільйони гривень. За спожитий протягом минулих опалювальних сезонів газ “Теплокомуненерго” винне постачальнику 100 мільйонів гривень. За послугу розподілу газу борг підприємства складає 44 мільйони. Зі свого боку, держава за різницею в тарифах заборгувала підприємству 88 мільйонів.
“Ці гроші нам обіцяли частково перерахувати у грудні минулого року, потім – цьогоріч. Така затримка призводить до проблем, наприклад, нарахування пені, штрафів і потребує внесення змін у законодавство”, – каже А.Грибачова.

Наш кор.


Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень