Чи бути в Олександрії великому тенісу
Великий теніс по праву вважається одним з елітних видів спорту. Це один з найстаріших видів, який виник у XIX столітті.
Є в Олександрії люди, які люблять великий теніс.
Є у них і свої досягнення, навіть серед наймолодшої вікової групи. Так, Аня Лосєва у свої 11 років посіла нещодавно перше місце на дитячому турнірі в Кременчуці. І виграла вона не завдяки, а наперекір тим умовам, у яких їй доводиться тренуватися. Виграла у суперників з великих міст, де є всі умови для повноцінних тренувань.
– Великий теніс особливо корисний для дітей – він допомагає дитині підвищувати витривалість і зміцнює мускулатуру, – розповідає тренер ОТК “Тенісний клуб”. – Щоб стати професійним спортсменом, починати заняття потрібно з самого раннього віку.
Проте можливості займатися цим видом спорту в Олександрії вкрай обмежені. У нас немає критих кортів, а відкритих, де можна проводити тренування, всього два – в 9-й школі та Головківці. Головківка далеко, а в школі незручно. До опівдня майданчик зайнятий школярами, а після починається спека. У мене дві дитячі групи 8-12 років, і я не можу дозволити, щоб вони займалися в таких умовах. Є ще зал у басейні, але й він непридатний для занять: взимку холодно, та ще й штукатурка на голову сиплеться, бо зал в аварійному стані.
Ми постійно намагаємося популяризувати цей чудовий вид спорту, ось і на День Олександрії при підтримці управління спорту провели загальноміський турнір, у якому міг взяти участь кожен бажаючий. Проте без технічної бази розвивати теніс у нашому місті дуже важко…
А ось що розповідає Вячеслав Лосєв, активіст тенісного руху, доньки якого змалечку займаються цим видом спорту та вже мають досягнення на спортивних змаганнях.
– Є ще корт біля гуртожитку коледжу культури, але він закритий через аварійний стан. Тож, як бачите, займатися тенісом практично ніде.
У місті є ініціативна група, яка при підтримці ГО “Журавель” має намір вирішити цю проблему. Ми вже зверталися до місцевої влади з нашими пропозиціями і сподіваємося на її сприяння.
Пропозицій є кілька. Так, ми пропонуємо збудувати в місті два грунтових корта. Чому саме “грунтові”? Тому що таке покриття на гумовій основі вимагає найменшого навантаження на сустави – а це дуже важливо для дитячого організму.
Для будівництва є фінанси, є проєкт, є організація, яка готова втілити проєкт в життя. Проте для такої споруди потрібно місце не на околиці міста, де без нагляду корти розтрощать, а хоча б там, де можна буде за ними слідкувати.
Є варіант відремонтувати корт, що біля гуртожитку коледжу культури. Раніше ми так і робили власним коштом, але зараз треба робити капітальний ремонт, який вимагає значних вкладень. Ми готові відновити споруду, але хотілося б, щоб її було передано на баланс тенісного клубу. Це було б гарантією, що вкладаючи кошти, ми зможемо завжди тренуватися на цьому корті. Клуб, у свою чергу, ніс би відповідальність за належний стан при тому, що займатися на спортивному майданчику могли б усі бажаючі.
Гадаю, такими спільними зусиллями ми зможемо підняти великий теніс у місті до високого рівня, – переконаний Вячеслав Лосєв.
С. Іванов
Залишити відповідь