12.06
2023

Так трапилося, що з недавніх пір в Олександрії замість однієї благодійної організації, що опікувалася безхатніми тваринами, з’явилися дві. Не будемо вдаватися в деталі розколу між колишніми однодумцями, скажемо лише, що двоє засновників і беззмінних членів організації – Леся Пінковська та Олена Котова покинули ГО “Друг” ті заснували громадську організацію “Зоодопомога”.

– Мета організації залишилася та ж сама, – розповідають активісти, – опікування покинутими тваринами та тими, що попали в біду. Як і раніше, головним напрямком роботи є стерилізація тварин, їх лікування та утримання. Зараз у нас близько 40 котів і кошенят і близько 30 собак і цуценят. Кількість їхня кожного дня змінюється. Намагаємося знаходити сім’ї безпритульним, а на їхнє місце приходять нові.
За великим рахунком, нічого в просторі допомоги тваринам не змінилося, А те, що в місті діє вже кілька зоозахисних організацій, то це добре: більше організацій – більше допомоги тваринам.
З початком війни безхатніх тварин значно побільшало. Тварини, як і люди,              тікають із зони бойових дій (до речі, це стосується не тільки свійських тварин). До нас вони потрапляють різними шляхами – здебільшого їх підбирають небайдужі громадяни, а потім шукають їм притулок по різних місцях. Так, нещодавно з фронту нам привезли 10 котів та двох собак. І ми не можемо відмовитися їх прийняти.
Для облаштування притулку ми спочатку знайшли садибу в мікрорайоні Перемога, але сусідам таке “сусідство” не сподобалося, мовляв, собаки голосно гавкають. Ми найняли людину, в обов’язки якої входило втихомирювати тварин. Проте й це не допомогло: незважаючи на те, що гавкотіння не було чути, почалися погрози отруїти собак та спалити будівлю. Що ж, довелося шукати нове місце. Таке знайшлося в колишній промисловій зоні міста за залізницею. Проте, окрім електрики, на території немає нічого. За свої кошти замовили огорожу. Але треба ще якийсь вагончик або щось на його зразок. Треба робочі руки для облаштування території, треба ємності для води – бочки, баклажки. Тож, якщо хтось бажає допомогти, звертайтеся за телефонами: Леся Пінковська – 050-540-44-27, Олена Котова – 095-843-24–76.
Наостанок хотілося б нагадати олександрійцям, що ми громадська організація, яка допомагає в міру своїх сил. Тож не треба нас сварити – “ви, мовляв,  зобов’язані забирати тварин або безкоштовно стерилізувати”! Ми “не зобов’язані”, ми робимо це на волонтерських засадах. І обов’язково допомагаємо, якщо є така можливість. Також нам закидають, що ми мусимо робити безкоштовно стерилізацію, бо на це нам виділили кошти з міського бюджету. Ні, кошти в сумі 60 тисяч гривень нам виділили на вольєри та ліки. А стосовно стерилізації, то безкоштовно її проводить фонд ‘Щаслива лапа” лише для безпритульних тварин.

В. Мусенко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень