«Батальйон» чистого міста
Впевнено можна сказати, що Олександрія в порівнянні комфорту, затишності та чистоти дасть фору будь-якому аналогічному місту країни. І велика в цьому заслуга комунальників, які щодня за будь-яких погодних умов, за будь-якої ситуації працюють для нашого комфортного проживання. У переддень відзначення Дня працівників житлово-комунального господарства ми відвідали КП “Чисте місто” та поспілкувалися з його керівником – Андрієм Яценком.
– Я кадровий військовий, свого часу командував батальйоном, тому звик до дисципліни і порядку, – розповідає Андрій Анатолійович. – Це, можна сказати, у мене в крові. Саме ці якості я взяв “на озброєння”, коли 3 роки тому мене запросили на посаду керівника КП “Чисте місто”. Саме це я вимагаю і від підлеглих. Чітка постановка завдань, своєчасне та якісне їх виконання – це передумова злагодженої роботи будь-якого колективу. Але крім цього, будь-який командир знає, що перш ніж вимагати від підлеглих якісної роботи, треба створити умови для працюючих. Тому одним із перших моїх кроків на посаді було створення належних побутових умов працівників. Ми відремонтували побутові кімнати, у яких має бути тепло, світло, комфортно.
Щоб мати загальну картину стану нашого господарства, бачити проблемні місця та ставити перед колективом завдання, я кілька разів на день об’їжджаю місто. Зараз, із приходом весни, у нашому підприємстві настала гаряча пора. Зазвичай після зими треба провести “генеральне прибирання” на вулицях, у парках, скверах та інших місцях загального користування. Тож наші працівники чистять тротуари, прибирають сміття.
Проводимо огляд дитячих та спортивних майданчиків і незабаром розпочнемо їх ремонтувати, фарбувати, оновлювати, де це потрібно. Нещодавно було проведено обстеження майданчика “Рошен” на Соборній площі, яке виявило всі наявні недоліки. Наприклад, багато дерев’яних деталей за роки експлуатації прийшли у непридатність. Але їх заміна чи реставрування буде коштувати дорожче, ніж встановлення нового ігрового майданчика. Зараз це питання розглядається місцевою владою.
Також розпочинаємо реставрування шахового майданчика, що розташований поруч. Дуже прикро за деяких наших громадян, які не цінують того, що робиться для них. Цей майданчик – не місце для посиденьок та розпиття напоїв, а це ми спостерігаємо ледь не щоранку, приходячи прибирати територію площі. Більш того, знаходимо тут понівечене обладнання для шахістів і навіть виявляємо факти крадіжок фігур.
З настанням теплої погоди почнемо впорядкування клумб і квітників – розсади маємо вдосталь, тож буде висаджено багато квітів та зелених насаджень. Не буду називати цифри, чого і скільки висадимо, але вони не менші, ніж минулого року. Буде й висадка дерев, але масово це відбудеться восени, коли для цього найбільш сприятливі умови.
Після приєднання КП “Зеленгосп” до “Чистого міста” догляд за зеленими насадженнями знаходиться у зоні нашої відповідальності. Тому маю дати пояснення стосовно численних запитань та скарг – жодне дерево у місті не спилюється через забаганки працівників комунального підприємства, як це здається декому . Кожне дерево, перш ніж потрапити у чергу на зрізання, проходить обстеження фахівцями і має отримати висновок спеціальної комісії, підтверджений відповідним документом. Щодо спиляної деревини, то вона йде на дрова і розподіляється за списками міськвиконкому, першочергово для малозабезпечених, пенсіонерів та вимушених переселенців.
А щодо нарікань на старі дерева та гілля, які падають на вулицях, то вони являють собою небезпеку і будуть (в першу чергу тополі) обов’язково прибрані з вулиць міста. Натомість висадимо нові породи.
Треба зауважити, що крім нашого підприємства, підрізкою дерев займаються також енергетики. І ось тут трапляються ситуації, коли їхні спеціалісти, слідуючи своїм технічним нормам, зрізають живі дерева. Тож, перш ніж звинувачувати КП у бездумній вирубці, треба спочатку з’ясовувати, хто і з якою метою це зробив…
З поточних сьогоднішніх об’ємних робіт можу назвати велике прибирання на території біля наркологічного диспансеру, що в мікрорайоні Перемога. Багато років тут був пустир, куди несли сміття з усього району. Тепер тут прибрано і, сподіваюсь, так буде і надалі. А щоб місцина знову не перетворилася на смітник, плануємо зайнятися висадкою зелених насаджень. Також у цьому ж мікрорайоні надали допомогу технікою активістам на чолі з Олександром Кияшко, які займаються наведенням порядку на території позаду місцевого будинку культури. Сподіваюсь, що й ця локація набере привабливого вигляду і буде слугувати місцем відпочинку для мешканців Перемоги.
З настанням теплої погоди постане питання прибирання пилу, поливу вулиць, зелених насаджень. Для цього вже зараз готуємо відповідну техніку. Знімаємо з неї обладнання для чищення снігу, розкидання піску та ставимо обладнання для поливу. Готовий до роботи і наш багатофункціональний автомобіль – пилосос, який у теплу пору року буде поливати вулиці, прибирати пил та сміття.
Після того, як до Олександрійської громади приєдналися нові території, нам значно побільшало роботи, але ми будемо приділяти їм стільки ж уваги, як і самому місту – люди скрізь повинні мати комфортні умови для проживання. Проте сьогодні на нашому підприємстві є певний дефіцит кадрів. Наприклад, штат двірників складає 85 відсотків від необхідного. Також потребуємо вантажників, робітників зеленого будівництва – косарів, пильщиків. Так що запрошуємо на роботу до нашого колективу.
Користуючись нагодою, хотів би відповісти на запитання, які надходять від мешканців міста стосовно “раритетів” радянської епохи. Все, що було знято у процесі декомунізації – меморіальні дошки, погруддя, барельєфи, залишки пам’ятника Леніну зберігаються на нашому складі. Можливо, колись у місті буде створений музей тієї епохи, тоді збережені експонати займуть там своє місце.
На закінчення хотілося б звернутися до всіх мешканців та проживаючих в Олександрії – поважайте чужу працю, не смітіть, не створюйте звалища, не руйнуйте те, що зроблено для вас!
С. Іванов
Залишити відповідь