Андрій Коломійцев: «Працюємо на перемогу»
Перше цьогорічне інтерв’ю з головою Приютівської територіальної громади Андрієм Коломійцевим вийшло у нашій газеті у квітні. Тоді був чи не напруженіший період як для громади, так і для всієї країни. Що змінилося за час, який минув, чим сьогодні живе громада та які завдання вирішує її керівництво? Про це наша сьогоднішня розмова з очільником ТГ.
– Проблем, пов’язаних з війною, постало перед громадою безліч, тож і напрямків роботи значно добавилося, – розповідає Андрій Олександрович. – Проте ми навчилися працювати в умовах воєнного часу і відповідати на виклики. Сьогодні основні напрямки роботи – це допомога нашим захисникам, безпека мешканців громади, комунальна сфера та освіта.
Допомога військовим. Ми використовуємо всі можливі ресурси для наближення нашої перемоги. З самого початку війни адміністрація ТГ, звичайні громадяни та місцевий бізнес включилися у волонтерську діяльність. Починали з допомоги військовим, які базувалися на території громади, в забезпеченні провізією та амуніцією. Спочатку це був хаотичний рух, але згодом він став організованим та, якщо можна так сказати, всеоб`ємним. Волонтери зорганізувалися у громадські організації і сконцентрувалися на виготовленні окопних свічок, маскувальних сіток, зборі продуктів, коштів тощо. Проводилися також масштабні акції, благодійні концерти, під час яких збирали кошти на обладнання для військових, транспортні засоби та дрони. Останнім придбанням для наших захисників став дороговартісний квадрокоптер DJI Mavic 3 Fly More Combo, більшу частину грошей на який зібрав колектив апарату селищної ради.
Сьогодні чимало односельців знаходяться на передовій, тож, говорячи про волонтерську діяльність у громаді, треба додати, що багато її мешканців допомагають не тільки через благодійні організації, а й приватно, надаючи адресну допомогу землякам, які воюють проти ворога.
Освітній процес. У навчальних закладах громади він вибудований за змішаною формою навчання. Очна форма – у тих закладах, де є бомбосховища і які пройшли погодження відповідних служб. Лише три школи, де відсутні укриття, займаються онлайн. Навчання у школах розпочинається о 9-10 годині ранку. Початок уроків у кожному закладі скориговано індивідуально, з урахуванням логістики та необхідності зниження споживання енергоносіїв у пікові години.
Осінніх канікул у наших школах не буде. Ми вирішили, що з метою економії теплоносіїв і поки дозволяють погодні умови, не зупиняти освітній процес, а у січні зробити подвійні канікули – і діти добре відпочинуть, і витрат на опалення буде значно менше.
На початку року в бюджеті були сформовані залишки (економія) освітньої субвенції 2021 року, які зазвичай ми витрачали на покращення матеріальної бази наших навчальних закладів. У цьому році пріоритети використання коштів змінилися, і, в основному, всі залишки були витрачені на поточні ремонти існуючих укриттів та на заробітну плату педагогічних працівників (освітня субвенція 2022 року не покривала всієї потреби на рік). Також нами було прийняте рішення придбати новий шкільний автобус вартістю 2,5 млн грн, яких так гостро не вистачає громаді. Але це ще не всі наші придбання. До кінця року ми очікуємо отримати ще один шкільний автобус відповідно до однойменної державної програми за умови співфінансування з бюджетом громади. Придбання шкільних автобусів відноситься до пріоритетних видатків під час військового стану.
Транспортне сполучення. Наразі забезпечено стабільне транспортне сполучення між всіма населеними пунктами громади. Проте частота рейсів на багатьох маршрутах значно менша за довоєнну. У перші місяці війни був великий дефіцит пального, потім воно різко зросло у ціні. Зросло настільки, що навіть подорожчання вартості проїзду не змогло вивести на рівень рентабельності пасажирські перевезення. До того ж, у деяких перевізників була мобілізована частина автобусів для військових потреб. Пасажиропотік значно зменшився, і перевізники були вимушені зменшувати кількість рейсів.
Звичайно, це не подобається жителям громади, але ж треба пам’ятати, в яких умовах ми зараз живемо. Ми постійно ведемо активну роботу як з перевізниками, так і з замовником перевезень – обласною державною адміністрацією для покращення транспортного сполучення. Поступово досягаємо позитивного результату. Ось і нещодавно до села Войнівки був доданий рейс.
Приємною новиною для жителів громади буде повідомлення про те, що робота з будівництва мосту через Войнівське водосховище триває. Забудовник замовив останній відсутній елемент конструкції – ванти. Спочатку вони мали бути закуплені за кордоном, але війна внесла корективи в проєкт, і цей елемент тепер виготовляється в Україні. Це значно здешевило будівництво і прискорило завершення проєкту. При сприятливих погодних умовах та фінансовому стані забудовника, монтаж мосту може відбутися вже на початку наступного року.
Безпека. На сьогоднішній день оповіщення населення відбувається в ручному режимі. Тобто, коли лунає тривога, відповідальні особи в більшості населених пунктів громади, які, до речі, мають чергувати цілодобово, повинні вмикати і вимикати сигнали сирени. Погодьтеся, це незручно, та ще й має місце фактор людської присутності. Тому було прийнято рішення придбати сучасну систему оповіщення. Вона придбана за рахунок бюджету Приютівської селищної ради, аби допомогти Кіровоградській військовій адміністрації розширити мережу оповіщення в області. Коли надходитиме сигнал про надзвичайну ситуацію, система оповіщення автоматично вмикатиметься з обласного управління цивільного захисту. У такому випадку сигнал лунатиме одночасно у всіх 8 старостинських округах та на центральній садибі.
Нещодавно розширили наявну мережу системи відеоспостереження у населених пунктах громади. Відтак, ще 3 населені пункти тепер під цілодобовим наглядом. Це Новоселівка, Андріївка та Костянтинівка. Поліцейські офіцери громади мають доступ до всіх камер. Усі записи передаються до їхнього службового приміщення у режимі реального часу.
Також чекаємо на поповнення особового складу правоохоронців. На сьогоднішній день у нас два поліцейських офіцери громади, а незабаром їх буде вже троє. В їхні обов’язки входить уся робота, пов’язана із дотриманням безпеки громадян – від оперативно-слідчих дій до превенції правопорушень. 90 відсотків часу вони проводять безпосередньо на закріплених територіях. Практика показала, що такий підхід значно покращує безпекову ситуацію в громаді.
Третій поліцейський зараз проходить навчання, і як тільки приступить до роботи, він буде забезпечений всім необхідним, включаючи новий автомобіль, який уже придбано за кошти місцевого бюджету.
Треба зазначити, що саме у нашій громаді з`явився перший в області «вихователь безпеки», який пройшов відповідне навчання і з вересня працює у чотирьох освітніх закладах Приютівської громади: Цукрозаводському, Користівському, Протопопівському та Войнівському ліцеях.
«Вихователь безпеки» – це комунікатор у громаді між освітнім закладом та правоохоронцями для захисту учнів, батьків та вчителів. В умовах воєнного стану на спеціаліста, передусім, покладаються обов’язки щодо вчасного реагування на сигнали повітряної тривоги та переходу в укриття. Крім того, вихователь контролює правопорядок і безпеку учасників освітнього процесу…
Відключення електроенергії. З цього приводу є численні нарікання від мешканців громади. Викликає незадоволення несправедливість кількості відключень між територіями громади. На жаль, ні селищна рада, ні РЕС не впливають та не регулюють графік аварійних відключень. Все відбувається в автоматичному режимі. І ми очікуємо від Укренерго та Обленерго на перегляд такого графіку і більш справедливого підходу. А поки всім нам треба відповідально ставитися до споживання електроенергії та максимально економити її споживання, особливо в пікові години…
Бюджет. У перші місяці війни було занепокоєння стосовно бюджету ТГ – яким він буде, чим його наповнювати, чи вдасться виконати заплановане? Під час військового стану діє окремий регламент роботи казначейської служби. Фінансуються тільки визначені видатки й існує градація пріоритетів. Тому протягом всього року маємо деякі затримки в платежах, і багато платежів не оплачуються взагалі. Проте, незважаючи на вкрай песимістичні прогнози, нам вдалося виконати дохідну частину бюджету за 10 місяців цього року на 90 відсотків. Вважаю, що в умовах війни це непоганий показник і могло бути значно гірше.
Великий плюс нашої громади в тому, що її бюджет тримається на сільгоспвиробниках, які ні на день не припиняли свою роботу. В складних економічних умовах обмеженого експорту, дорогих енергоносіїв, яких катастрофічно не вистачало навесні, наші підприємства продовжують працювати та наповнювати місцевий і державний бюджети. Тож ми можемо фінансувати всі найважливіші видатки громади, навіть розраховуємо отримати невеликий запас на наступний рік.
Віримо в Перемогу, працюємо на неї!
В. Петренко
Спасибо вам большое за информацию. Мне нужно было срочно оформить загранпаспорт, посоветовали обратиться в этот визовый центр в москве . Оформили очень быстро и недорого.
Мне нравится! 0