4.11
2022

На охороні наших осель

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Якщо хтось вважає, що введення воєнного стану стримує злочинність, то він помиляється. Останні дев’ять місяців довели, що вираз “кому війна – кому мати рідна” вірно відображає дійсність. Злочинність «не спить», тож треба бути готовим охороняти своє майно. Про це наша розмова з начальником Олександрійського відділу охорони компанії «Явір-2000» Олексієм Чередніченком.

– Оскільки наша робота безпосередньо пов’язана з майновими злочинами, то можу сказати, що їхня кількість не зменшується, – каже Олексій Миколайович. – На це впливає кілька чинників, серед яких – значне зростання проживаючих або приїжджаючих до нашого міста. З областей, де йдуть бойові дії, виїхали не тільки добропорядні громадяни, а й кримінальні елементи різних мастей. Під час масової міграції їм легше “загубитися” серед інших внутрішньо переміщених осіб.
Їм на руку відіграє те, що багато людей виїхали зі своїх осель, і те, що у багатьох з причини воєнних подій стресовий стан, розгубленість, неуважність. Злодії цим вміло користуються, вони гарні психологи і спостерігачі. Це ми – звичайні люди – кудись поспішаємо, переймаємося повсякденними турботами, віримо у порядність, плекаємо надію на те, що зараз у нас біда, яка стосується всіх, а у злочинців мета одна – як вдало для себе скористатися тим, що відбувається у країні. Вони можуть годинами і днями вичікувати, виглядати, спостерігати, слідкувати за світлом у вікнах, за тим, хто і коли входить-виходить з домівки чи під’їзду. До речі, є навіть таке прислів’я: “Домофон – кращий друг крадія”.
Також треба сказати, що відеокамера, встановлена вдома або на подвір’ї, – ще не гарантія захисту від крадія. Вона лише фіксує, а не запобігає злочину. Непоодинокі випадки, коли камери просто зривали або пошкоджували, крім того, злодії «працюють» у масках. Тому потрібно не просто встановити обладнання для спостереження, а й встанавлювати охоронну сигналізацію у квартирах і житлових будинках. І ось тоді, коли спрацьовує охоронна сигналізація, або ж “тривожна кнопка” сигналізації, є велика вірогідність, що злодія вдасться затримати. Наш наряд прибуває на місце за 5-7 хвилин.
Злодії спостережливі. Вони добре знають, які ненадійні металопластикові двері. Тому нерідко такі магазини вночі, як-то кажуть, “беруть на ривок” – виламують замки або вибивають склопакети. Подібні випадки бували, і нашим працівникам вдавалося затримати злочинця. ГШР (група швидкого реагування) прибула вчасно, затримала та передала зловмисника правоохоронцям. Працював злодій у натягнутій на очі шапці, тож якби його не взяли “на гарячому”, після спрацювання сигналізації, то довести причетність лише по відеозапису було б досить важко.
– “Явір-2000” давно відома і поважна фірма, яка має великий досвід, як запобігти зазіханням на чуже майно. Розкажіть про історію компанії та які послуги надаєте.
– Компанія створена у 2000 році та є однією з найбільших в Україні недержавних охоронних структур. Сьогодні «Явір-2000» – це визнаний лідер охоронних послуг України з 23-річним досвідом роботи в галузі безпеки. Високі досягнення підтверджені престижними нагородами, зокрема «Лідер року 2017».
Сьогодні ми можемо запропонувати нашим клієнтам весь спектр охоронних послуг: це й фізична та пультова охорона, відеоспостереження, супровід та інше. Підприємство надає спеціалізовані галузеві і комплексні послуги з фізичної, технічної, інформаційної, банківської, пожежної та техногенної безпеки в усіх регіонах країни на основі єдиних стандартів якості. 24 години на добу 365 днів у рік злагоджена команда професіоналів компанії «Явір-2000» працює над тим, щоб клієнти почувалися абсолютно захищеними, а їхнє майно перебувало під надійною охороною.

В Олександрії компанія почала працювати з квітня 2006 року. Я особисто – з 2009. За цей час ми набули величезного досвіду у цій справі, значно покращили матеріальну базу, яка відповідає найсучаснішим вимогам охоронної сфери.
Починали ми з однієї машини та кількох співробітників серед великої кількості конкуруючих фірм, яких по Олександрії налічувалося близько 30! Проте ми наполегливо працювали, нарощували базу, доводили свою професійність. Пам’ятаю, коли у 2010 році на вулицях міста з’явився перший «Рено Дастер» з нашим логотипом, то перехожі шуткували, що такої техніки немає навіть у поліції. Проте правоохоронцям ми не конкуренти, ми робимо одну справу, в нас одне завдання: захистити майно наших городян. Тож ми працюємо з ДСО у тісних стосунках. До речі, загальновідомо, що сам факт наявності на вулицях міста автомобілів з охоронною символікою сприяє підтриманню громадського порядку.
Треба зазначити, що наші співробітники – досвідчені професіонали, які пройшли перевірку та фахову підготовку. Ми постійно працюємо над підвищенням кваліфікації, адже робота вимагає гарної фізичної та вольової підготовки. Кожного разу, виїжджаючи на виклик, ми не знаємо, що на нас чекає. Неодноразово доводилося мати справу з озброєними злочинцями, брати участь у запобіганні тяжких злочинів, тож моральний дух, витримка – це обов’язкова складова професійних навичок охоронця.
А свідченням довіри до нашої фірми є те, що з часу, коли я очолив олександрійський відділ, (а це вже 13 років), кількість клієнтів зросла.
– Що змінилося у вашій роботі з початком війни в Україні?
– Майже нічого. Охороняти майно громадян треба за будь-яких умов. Як я вже зазначав вище, додали клопоту “заїжджі гастролери”, проте воєнний стан додав і більше відповідальності. Зараз ми активно співпрацюємо з військовою районною адміністрацією.
А щодо зростання майнової злочинності, то тут треба не боятися, а більш відповідально ставитися до власної безпеки та охорони свого майна.
– Які випадки бувають у вашій роботі?
Так, нещодавно був випадок: злодій вдерся у квартиру. Спрацювала сигналізація, ГШР приїхала, затримали крадія, визвали поліцію. Але, проміж іншого, при огляді квартири виявили гранату та листівки з символікою ЛНР-ДНР. Сподіваємося, що винні тепер постануть перед законом.
Ще цікавий випадок був в аптеці, що біля так званої автобусної зупинки “150 аптека”. О другій годині ночі спрацювала сигналізація – ГШР прибула на об’єкт і виявили, що ролет пошкоджено, і він не повністю закритий. Прибули працівники поліції, працівник аптеки. Зайшли до приміщення, а там виявили сторонню особу. Затримали, стали з’ясовувати обставини, питаємо між іншим: “А що ти тут робиш?”
Відповідає: “Автобус чекаю”.
– Є якість поради, як застерігатися від крадіїв?
– Для підприємців пораджу не залишати великі суми грошей в офісах, магазинах і частіше їх інкасовувати. Не треба закривати датчики сигналізації товаром та іншими речами. Вітрини, вхідні двері мають бути додатково укріплені і мати надійні замки.
Мешканцям квартир та приватних будинків рекомендую не виставляти фотографії дорогої покупки або вашої квартири в соціальних мережах, оскільки саме по них злодії часто і знаходять свою «жертву».
Не пускайте незнайомців у будинок. Не варто на кожному кроці говорити про те, що кудись збираєтеся їхати і квартира буде пустою.
Ніколи і ніде не залишайте ключі від вхідних дверей – зробіть дублікати для кожного члена сім’ї та носіть їх із собою. Забудьте про «під килимок» або «на підвіконні» – це вже давно відомі схованки для злодіїв.
Важливо, щоб злодії не знали, коли вас немає вдома та які цінності ви зберігаєте у помешканні.
Обирайте якісні вхідні двері та встановлюйте надійний замок.
Не зберігайте в будинку в одному місці значні суми грошей та ювелірні вироби. Обмежте коло людей, яким відомо про цінності у вас вдома.
Виходячи з будинку, зачиняйте двері, всі вікна та кватирки.
Пам’тайте: встановивши охоронну сигналізацію, Ви збільшуєте ймовірність того, що ваше майно лишиться неушкодженим.


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень