25.09
2022

Ювілей “Шляху”

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Рівно 10 років назад в Олександрії був заснований громадський благодійний фонд “Шлях до життя”. Його заснували троє місцевих мешканців, яким були небайдужі проблеми незахищених верств населення, у тому числі хворих на СНІД, гепатит, туберкульоз, безхатченків та наркозалежних. Це була перша організація, яка почала займатися проблемою ВІЛ-позитивних людей.

Керівником фонду було обрано Анатолія Тримбача, який і по сей день очолює організацію. На початку становлення фонду допомогу надали Володимир Дожджаник, який підтримав фінансово, та Сергій Кузьменко, який надав меблі та оргтехніку.

– Першою акцією організації була висадка трьох горіхів на території дитячого садочка №35, які й понині прикрашають його двір, –розповідає Тримбач. – Згодом такі акції ставали все масштабнішими, а згодом стали традиційними. Щороку навесні та восени активісти висаджують саджанці дерев та кущів по всьому місту і Олександрійському району. На сьогоднішній день кількість висадженого молодняку сягає більше 20 тисяч.

На жаль, є у нас люди, які не цінують чужої праці. Є й такі, що замість допомоги лише критикують наші зусилля у соцмережах. Але ми будемо й надалі продовжувати робити наше місто кращим та зеленішим. А якщо й надалі буде допомога небайдужих городян, то настане час ще одного ювілею – висадки 100-тисячного дерева.

За ці роки нами була надана допомога всім медичним закладам міста та районній лікарні на десятки (!) мільйонів гривень. Надана особиста допомога тисячам містян, які знаходилися у скрутних життєвих обставинах. Проведено кілька сотень акцій, приурочених до різних свят та визначних дат.

Також ми постійно і активно допомагаємо ЗСУ та вимушеним переселенцям.

Але основним напрямком організації є робота по боротьбі з наркоманією. У навчальних закладах регулярно проводяться лекції про це ганебне явище сьогодення. Адже профілактика цієї хвороби краще, ніж довготривале лікування. За ці роки було проведено десятки тисяч тестувань, виявлено та надано допомогу в лікуванні наркоманії, СНІДу, гепатиту С та В, туберкульозу сотням олександрійців.

Члени та волонтери організації активно боролися з дискримінацією ВІЛ-позитивних людей, а також допомагали їм юридично, морально та матеріально. Медичним установам міста, малозабезпеченим громадянам, пенсіонерам, дітям була надана допомога на десятки мільйонів гривень.

З моменту появи “хвороби 20-го століття” в нашому місті офіційно зареєстровано 130 осіб, померлих від СНІДу, але статистика свідчить, що смертей, спричинених цією хворобою, у десятки разів більше. На сьогоднішній день в Олександрії перебувають на обліку в кабінеті інфекційних захворювань міської поліклініки 365 пацієнтів. Їх лікують сучасними препаратами АРТ. Ця терапія дозволяє людині жити повноцінним життям, перебувати в соціумі, мати дітей, при цьому не заражаючи оточуючих.

Війна Росії проти України внесла деякі корективи у боротьбу із цим захворюванням. У перший місяць війни не було препаратів, життєво необхідних хворим. Їм довелося перервати лікування, яке розписане поденно та погодинно. І якби ця проблема не була своєчасно вирішена, то кількість інфікованих зросла б у рази, що могло б призвести до спалаху епідемії СНІДу, який вдалося приборкати в останні десятиліття. Сьогодні постачання препаратів відновилося, і ситуація стабілізувалася.

Також з’явилася ще одна проблема – багато інфікованих переселенців приїхали без препаратів та медичних документів. Тому для нашої організації головним завданням стало забезпечення безперервності їхнього лікування. Сьогодні всі вони одержують необхідні препарати.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх переселенців, які потребують АРТ-терапію – дзвоніть до нашої організації за номером телефону: 099-099-11-82. Також, прийшовши до нашого офісу (вул. Першотравнева, 9, к. 177) ви можете здати аналізи на ВІЛ , гепатит, сифіліс.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень