Нужны ли Александрии «бедные родственники»?
На вчерашней сессии городского совета депутаты единогласно выступили против реформирования территориальных громад. А сегодня и сессия областного совета не поддержала Перспективный план формирования территорий. Как уже сообщалось в СМИ, проектом административно-территориальной реформы предусматривается создание на базе Александрийского района трех громад: Александрийской, Краснокаменской и Новопражской.
В прениях перед голосованием александрийские депутаты высказывались крайне негативно об этом законопроекте. Он противоречит Закону о местном самоуправлении и перекладывает бюджетную ношу бедных общин с государства на плечи более богатых местных органов самоуправления. В случае с Александрийской громадой это 36 сел нашего района.
Александрийские народные избранники приняли обращение к депутатам областного совета, в котором говориться следующее: «Детально вивчивши питання реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», вважаємо за необхідне звернутися до сесії Кіровоградської обласної ради з приводу розгляду та можливого затвердження перспективного плану формування спроможних територіальних громад.
Як представницький орган місцевого самоврядування територіальної громади м.Олександрії Олександрійська міська рада вважає за недоцільне об’єднання нашої територіальної громади з іншими територіями Кіровоградської області.
З 1997 року на підставі Розділу XI Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» ми є самодостатньою територією з розвинутою інфраструктурою та абсолютно достатніми організаційно-правовими та матеріально-фінансовими повноваженнями.
Рішенням Олександрійської міської ради від 27.05.2015 №1683 ставимо до відома депутатів обласної ради щодо недоцільності в період підготовки та проведення виборів до місцевих рад давати згоду на реформування територій, спираючись лише на підзаконні акти.
На наше глибоке переконання, в період фактичного початку виборчого процесу до місцевих рад потрібно не займатися створенням нової нормативної бази, що потребує значного періоду часу, а вносити зміни в сферу вже діючого законодавства, розширюючи права місцевого самоврядування та можливості реалізації вже наданих повноважень Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», який є базовим конституційним законом, що включає 80 статей та є одним з кращих на Європейському просторі.
Є незрозумілим, ким і для чого перспективний план формування спроможних територіальних громад буде використовуватися, і як його можна зв’язати з Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який включає всього 11 статей, та у якому відсутнє чітке обґрунтування нових повноважень об’єднаних громад в частині організаційно-правової та матеріально-фінансової діяльності.
Крім того, проект, який вноситься на розгляд Кіровоградської обласної ради, не є переконливим для громад з точки зору його економічної ефективності.
Враховуючи відсутність нормативної бази, недосконалість законодавства щодо нових повноважень територіальних громад, недостатню інформованість населення щодо реформування територій, висновки засідання Асоціації малих міст України, а також протокол №8 засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Олександрійської міської ради від 20 травня 2015 року, просимо прийняти з даного питання виважене рішення в інтересах наших виборців та не включати місто обласного значення Олександрію в перспективний план формування спроможних територіальних громад».
Но что дальше? На сессии облсовета (сегодня впервые александрийцы могли смотреть прямую онлайн трансляцию заседания) прозвучало, что в случае если решение не будет принято до 15 июня, то заработает админресурс и область не получит средства из фонда регионального развития. Вот вам и самостоятельность громад, и свобода местного самоуправления, и децентрализация власти!
Сергей Гавриленко
Залишити відповідь