Розумний, освічений, … чому ж «не прохідний»?
Анатолій Гриценко балотуватиметься на посаду президента України вже втретє. У нього багато прихильників. За результатами соціологічного дослідження настроїв електорату напередодні президентських виборів, яке проводилося соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (IRI), рейтинг кандидатів у президенти наразі наступний: Юлія Тимошенко – 14%, Володимир Зеленський – 8%, Петро Порошенко – 8%, Анатолій Гриценко – 7%, Юрій Бойко – 6%, Святослав Вакарчук та Олег Ляшко – по 4%, повідомила gazeta.ua 4 грудня.
Анатолій Гриценко, який у попередні президентські вибори міг похвалитися якщо не великим рейтингом (2014-го його підтримали 5,48% виборців, тоді Гриценко став четвертим, його випередили Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Олег Ляшко), то неабиякими симпатіями українців, сьогодні ці симпатії чомусь втрачає. Ще в серпні, за даними вищезгаданого видання, за Анатолія Гриценка готові були голосувати більш 10,7% респондентів. Він посідав друге місце серед найбільш реальних кандидатів. На початок грудня Гриценко перемістився на четверте місце. Чому?
Військовий експерт Сергій Щербина, полковник Збройних Сил України, вважає, що причина падіння рейтингу Гриценко в тому, що його медіа імідж штучний: «Серед строкатої компанії потенційних кандидатів у президенти Гриценко міг би дійсно стати безальтернативною фігурою, адже за плечима у нього військова освіта, посади міністра оборони і голови комітету ВР з питань оборони. Люди цивільні часто сприймають його слова як думку ефективного військового керівника. Однак при розмові з самими військовими і компетентними людьми висловлювання колишнього міністра оборони не витримують критики».
А що ж сам Анатолій Степанович? Продовжує виступати у телеефірах, давати інтерв’ю, викриває злодіяння влади. Газету передвиборну активісти «Громадянскьої позиції» вже роздають. А ще у Гриценка є власний сайт з гучною назвою «Присягаю народу України!», де він висловлює власні думки з ключових питань життєдіяльності держави. Ось, наприклад, новина з сайту від 20 листопада: Анатолій Гриценко подав у суд на партію Порошенка щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації. Точніше, позовна заява подана на депутата Олександра Бригинця за те, що той написав у Фейсбуці, як «міністри продавали армію». У День Гідності та Свободи Анатолій Гриценко разом з лідером руху «Хвиля» Віктором Чумаком, головою Європейської партії України Миколою Катеринчуком, лідером політичної партії «Рідна країна» Миколою Томенком і народним депутатом 1-4 та 6 скликань Тарасом Стецьківом та партійцями «Громадянської позиції» вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. «Ми вистояли, знесли цю владу, показали свою силу та свою гідність. Нам не все вдалося. Ми зараз це бачимо. В багатьох є відчуття зневіри, жалю за те, що вийшли. Не шкодуйте. Ми вийшли чесно. Вони діяли нечесно», – сказав Гриценко у своєму зверненні. Лідер «Громадянської позиції» додав, що в Україні треба створити систему, щоб поставити владу в рамки, і це стане можливим після виборів.
«Влада повинна боятися, що люди піднімуть свій голос та знову її знесуть, коли вона діятиме всупереч їхнім інтересам. Це справді шанс і це вирішальний бій за майбутнє країни та за нашу гідність. Я вірю, що ми з вами цей бій виграємо, тому що чесних більше», – підкреслив Анатолій Гриценко.
А ще колишній міністр оборони критикує недавно прийнятий Держбюджет на наступний рік і заявляє у своєму блозі у виданні «Українська Правда»: в бюджеті-2019 на одного солдата закладено в 12 разів менше коштів, ніж на народного депутата. А за нападом на активістів та членів партії «Громадянська позиція» в Одесі стоїть влада та Служба безпеки України, вважає Анатолій Гриценко – про це він заявив в ефірі «24 каналу». Лідер партіі «Громадянська позиція» підкреслив, що цей напад пов’язаний із виборами, бо він, як кандидат, є загрозою для чинного президента: «Якби я не чинив загрози для Порошенка, не було б цих проблем». (Ввечері 28 листопада на команду Анатолія Гриценка в Одесі скоїли напад невідомі в масках). Гриценко згадав, що подібні інциденти вже були в інших містах: у Харкові, Дніпрі, Вінниці, Чернівцях, Хмельницькому, але вперше напад був настільки брутальним та жорстоким.
Як охарактеризував Анатолія Гриценка письменник і політик Володимир Яворівський під час свого недавнього візиту в Олександрію: розумна, освічена, інтелігентна людина, але… одинак без команди. Про це говорять і політичні експерти: на відміну від багатьох інших кандидатів у президенти, у Гриценка є багатообіцяючий рейтинг та зміст у словах. Натомість у його головних конкурентів наявна сітка осередків і людей, гроші та медіа (те, чого Гриценку особливо бракує). Його найбільша проблема – брак перевірених людей, немає на кого покластися. За роки в політиці він так і не зміг збудувати ефективну партійну сітку по Україні. Ще одна не менша проблема очільника «Громадянської позиції» – брак коштів. «Хто фінансуватиме вибори? Точно не олігархат. Говоримо з тими, кого відносять до категорії “середній бізнес», – стверджує в розмові з УП Гриценко. За підрахунками його соратників, для переможної кампанії потрібно близько 60 мільйонів доларів. Чи вдасться без олігархів зібрати таку суму?
Чи зможе Гриценко цього разу переконати електорат у тому, що він вийшов із розряду «непрохідних»? Народна довіра до нього є, і вона чимала. А от чи є віра?
Поліна Харченко
Первое – иллюзию свободного волеизьявления прочь!Виборча кампанія, це недешеве і головне колективне дійство єдиної, сильної, спаяної спільною метою, спільним інтересом команди.
Нажаль в Україні спільний інтерес, це вигода, це гроші, і яж ніяк не чесна влада, та щире альтруістичне бажання процвітання краіни і всього суспільства.
Насправді істиним володарям держави таке зовсім не потрібне. Державу від повного розвалу, як не дивно, скріпляє корупція!
З другого боку Гриценко “окучує” теж саме електоральне патріотичне поле, що і діючий Президент…(а это непозволительная роскошь “мутить мое питье”)
Третье, Гриценко активен к выборам, в паузах, ни его, ни партии “ГП”, как борцов(!) не наблюдается.
Рейтинги делают симпатики, победу делает мощная команда единомышленников!
Поэтому будет.. как и раньше, только станет уже трижды непроходимым…
За трижды, -положен бронзовый бюст на малой родине, но не Булава!))
Мне нравится! 0