Хто і як може отримати субсидію?
З першого травня в Україні діятиме новий, значно спрощений порядок надання житлових субсидій (до цієї дати субсидії призначаються за старим порядком).
Начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Олена Назаренко повідомила: запроваджена постановою уряду №106 реформа системи надання житлових субсидій покликана надати право на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг максимальній кількості сімей.
Для того, щоб отримати субсидії, з першого травня заявникам необхідно буде надати до управління праці усього два документи: заяву і декларацію. Довідку про доходи працюючим особам надавати більше не потрібно. Інформацію про доходи УПСЗН отримуватиме від фіскальної служби та Пенсійного фонду.
Бланки заяви і декларації будуть значно спрощені. Більше того – кожна сім’я отримає їх з доставкою додому. Розноситимуть їх працівники підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг. Кожен житель міста отримає конверт з двома аркушами. На одному з них з двох сторін – бланки заяви та декларації, на іншому – детальна інструкція по їх заповненню і пам’ятка для споживача: адреса і телефон управління праці та соціального захисту населення, куди необхідно подати ці заповнені бланки.
Планується, що з першого травня у нашому місті субсидії отримають 30 тисяч осіб (проти 9,5 тисяч абонентів, які користувалися субсидіями у цьому опалювальному сезоні). Для надання субсидії скасовуються усі обмеження, які діяли раніше (крім одноразової покупки на суму понад 50 тисяч гривень).
Наявність двох житлових приміщень, двох автомобілів, проживання у квартирі осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості, здача у найм житлового приміщення, оплата послуг (у тому числі навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів – відтепер це зовсім не перешкода для отримання субсидії. Субсидія призначатиметься на 12 місяців, а її розмір буде розраховуватися окремо на опалювальний і неопалювальний період. По закінченні 12 місяців, у разі відсутності змін у складі сім’ї, субсидія буде продовжуватися. Для призначення житлової субсидії будуть братися доходи за попередній календарний рік і, що важливо, – без урахування податку з доходів фізичних осіб. Як і раніше, субсидія призначається одному з членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.
Право на отримання субсидії мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальних норм житла та соціальних нормативів комунальних послуг, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. Обов’язковий відсоток платежу, як і раніше, вираховується індивідуально для кожної родини і залежить виключно від доходів сім’ї. Чим нижчі доходи, тим менше сім’я платить.
Проте новим положенням посилюється і відповідальність заявників. По-перше, усі члени домогосподарства дають згоду на обробку персональних даних, необхідних для призначення субсидії. По-друге, у разі зміни обставин, які можуть вплинути на розмір субсидії (зміни у складі сім’ї, купівля товарів або оплата послуг на велику суму) заявник повинен письмово повідомити управління у місячний термін. І по-третє: якщо подано неповну або недостовірну інформацію про доходи та витрати, у призначенні субсидії відмовляється або припиняється її надання. У такому разі заявник повинен повернути надмірно виплачену субсидію у подвійному розмірі.
Олена Карпачова
Залишити відповідь