22.05
2018

    Школу мистецтв при гімназії ім.Т.Г.Шевченка керівники міста вирішили таки зберегти. Нагадаємо, в одному з попередіх випусків «ОТ» повідомлялося про двозначність і невирішеність ситуації. Мер міста С.Цапюк відверто дав зрозуміти, що не є прихильником радикальних змін, хоча і говорив про дефіцит державних надходжень до бюджету міста. Відповідне рішення про ліквідацію школи мистецтв було схвалено Громадською радою, його підтримав і виконком. Однак на сесію питання не винесли. А вже 11 травня влада міста зустрілася з педагогічним колективом і батьками учнів гімназії ім. Т.Г.Шевченка. С.Цапюк наголосив, що гімназія ім. Шевченка – одна з найкращих шкіл міста, яка має високий статус не лише в Олександрії, а й по всій Україні. Але держава, яка виділяє кошти на заробітну плату освітян, недофінансовує олександрійські заклади на 21 млн грн, у тому числі на гімназію та школу мистецтв на рік не вистачає близько 3 млн грн, що вимагає від влади кардинальних кроків.

    З огляду на те, що в Олександрії, завдячуючи вчителям, учні досягають високих результатів, а рівень освіти – найвищий в області, керівництво міста налаштоване на збереження освітньої галузі. Наразі кошти міського бюджету з капітального ремонту доріг частково перенаправлені на освіту, повідомляють у міській раді.

   Перший заступник міського голови Л.Давиденко зазначила, що лише за місяць додатково з міського бюджету на освіту було спрямовано близько півмільйона гривень.

    Розуміючи, що гімназія є не лише освітнім, а й культурним центром Покровського мікрорайону, міська влада готова зберегти школу мистецтв за умови більш раціонального використання коштів. Міський голова запропонував до 2023 року не закривати позашкільну освіту в закладі, не набираючи перші класи, аби дати можливість учням довчитися та отримати відповідні документи.

    У ході діалогу батьки та вчителі висловили ряд пропозицій, направлених на те, аби зберегти школу мистецтв. Так, батьки запропонували збільшити батьківську плату та поліпшити якість гуртків. Директор гімназії О.Лобунська повідомила, що адміністрацією здійснюються заходи для приведення роботи школи у відповідність до наявних лімітів державного фінансування: збільшується наповнюваність класів, дещо зменшено профільність навчання, що дасть можливість скоротити 8 ставок з 12, які недофінансовує держава. Враховуючи суттєве скорочення по загальноосвітній школі, директор попросила зберегти школу мистецтв. У свою чергу, керівник запропонувала підняти батьківську плату та скоротити ті відділення, які не користуються попитом.

     Міський голова подякував батькам та педагогам за те, що разом із владою шукають шляхи виходу з ситуації, що склалася. Враховуючи, що не всі батьки зможуть сплачувати за навчання у школі мистецтв, С.Цапюк гарантував, що обдаровані діти з малозабезпечених сімей за рекомендацією директора школи будуть фінансуватися з міського бюджету, повідомляє прес-служба міської ради.

Ірина Кошкіна

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень