7.05
2018

   У зв’язку з недостатнім державним фінансуванням та необхідністю привести мережу загальноосвітніх навчальних закладів до вимог законодавства, влада міста винесла на розгляд Громадської ради питання про необхідність змінити типи окремих шкіл. Зокрема, НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ст. – школа мистецтв» на Ліцей №1 імені Т.Г.Шевченка. Простіше кажучи, виникла необхідність ліквідувати при гімназії школу мистецтв, у якій нині навчається 320 учнів. Батьки наголошують на тому, що існуюча система навчання в гімназії є дуже зручною – діти не блукають містом, не переходять проїжджої частини, а відразу після уроків в основній школі задіяні в гуртках школи мистецтв.


     Питання винесли на обговорення

  «На сьогоднішній день ми маємо ситуацію, коли держава відмовляється фінансувати школу мистецтв при навчальному закладі», – зазначила на зібранні Громадської ради перша віце-мер Людмила Давиденко. Питання реорганізації деяких навчальних шкіл міста, включаючи гімназію ім.Шевченка, стало ключовим на засіданні Громадської ради, яка була скликана в експрес-режимі 25 квітня.

   «Рішення поки не прийняте, ми вважали за необхідне винести цю ситуацію на обговорення, хоча закон від нас цього не вимагає. Перед нами зараз стоїть вибір – скорочувати 143 педагогічні ставки по всіх загальноосвітніх навчальних закладах Олександрії або провести реорганізацію гімназії. Щоб ви розуміли, зараз існує проблема дефіциту коштів, Держбюджет все менше фінансує потреби міста, тому на місцевий бюджет велике навантаження. І це за нинішньої складної ситуації з економікою. На заробітну плату бюджетникам та енергоносії у нас наразі вперше за багато років не вистачає 60 млн грн. Тому ми вимушені розглядати питання про такі непопулярні кроки, як реорганізація. До того ж, новий закон про освіту не передбачає фінансування таких стуктурних підрозділів, як школа мистецтв при гімназії ім.Шевченка. Ми готові вислухати всі пропозиції і зауваження», – зазначив міський голова Степан Цапюк.

   Окреслюючи ситуацію щодо необхідності реорганізації, начальник управління освіти Вікторія Чернецька наголосила на тому, що жоден учитель не лишиться в результаті такого кроку без роботи, а діти – вихованці школи мистецтв – будуть задіяні в інших закладах позашкільної освіти в місті. «В Олександрії є ціла низка позашкільних навчальних закладів, які фінансуються з місцевого бюджету – художня та музична школи, центр та будинок дитячої та юнацької творчості, філія Малої академії наук, ПК «Світлопільський». Без проблем усіх цих дітей ми можемо влаштувати в такі ж профільні гуртки, а вчителям дати нові місця роботи», – пояснила В.Чернецька.

    Історія школи мистецтв

  Ось такий результат реформ у школі ми маємо на рівні нашого маленького міста. Свого часу рішенням виконавчого комітету Олександрії при гімназії була створена школа мистецтв. І тепер, майже через тридцять років, стоїть питання про її ліквідацію. Свого часу ініціатором перетворення середньої школи № 1 на заклад нового типу став її тодішній директор Геннадій Могилей. 1 вересня 1992 року рішенням міського виконавчого комітету Олександрійської міської ради №170 від 23.04.1992 року та розпорядженням представника президента по Кіровоградській області засновано «Олександрійську міську національну гімназію – комплекс №1 ім.Т.Г.Шевченка». Та згодом заклад, кілька разів змінюючи свою назву, став Навчально-виховним комплексом «Олександрійська гімназія ім.Т.Г.Шевченка – 1-2 ст. – школа мистецтв». Хоча початком існування школи мистецтв як такої педагоги закладу вважають 1989 рік. Саме тоді все починалося. Нині гімназія працює за Типовими навчальними планами початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (шкіл естетичного виховання) та програмами, затвердженими колись ще Міністерством культури України. Навчання у школі розраховано на вісім років, випускники отримують свідоцтво про закінчення школи мистецтв. Позашкільна освіта в закладі розгалуджена трьома відділеннями: хореографічним (народно-сценічний танець); музичним (клас сольного співу – естрадний), (фортепіано, струнно-смичкові, народні) та образотворчим.

   Адміністрація і працівники школи занепокоєні ще й тим, що на сьогодні вони мають хорошу матеріальну базу для навчання – підготовані аудиторії, інструменти. Куди це все? Просто викинути? Наразі ціла низка питань лишаються відкритими.

    На кожному відділенні займаються колективи, які активно пропагують культуру не тільки в межах гімназії, а й беруть активну участь в загальноміських та обласних заходах, конкурсах. За свою майстерність, активну пропагандистську і громадську діяльність колективи були неодноразово нагороджені Почесними дипломами, грамотами, Подяками на рівні міської адміністрації, області. Батьки вихованців школи мистецтв упевнені, що викладачі хореографії, образотворчого мистецтва та музики привчають дітей до наполегливої праці, розвивають почуття прекрасного, виховують естетичний смак, дбають про високу культуру. «Наші діти є постійними учасниками та переможцями різноманітних конкурсів різних рівнів. Викладачі приділяють багато уваги виявленню і розвитку творчої активності та зацікавленості учнів, підтримують талановиту молодь», – розповідають батьки.

   Як вирішиться питання?

  Вислухавши аргументи мерії у рамках засідання Громадської ради, голова ради Олексій Болілий запропонував прийняти інформацію до відома. Проте мер міста Степан Цапюк запитав: «Так ви підтримуєте?». На це кілька членів ради відповіли ствердно, а рада в цілому одноголосно підняла руки «за». Одержується, що інформацію не просто взяли до відома, а підтримали. За словами першого віце-мера Людмили Давиденко, далі запропоновану реформу по-винні підтримати виконком і сесія: «Ми не говоримо, що сьогодні це питання вирішене: ще буде виконком, ще буде сесія, подивимося, що політики будуть говорити», – сказала вона.

   Степан Цапюк під час зустрічі кілька разів наголошував на тому, що це вимушений крок, і йому шкода проводити реорганізацію, оскільки олександрійська система освіти – найкраща в області.
Після засідання Громадської ради всі чекали, що все вирішиться на найближчих засіданнях виконкому і сесії 26 та 27 квітня. Проте виконком погодив реорганізацію, а на сесію питання не було внесене до порядку денного. І жодних обговорень та голосування не відбулося.

    «Про закриття школи мистецтв говорити зарано. Рішення поки не прийняте, – сказав у приватній розмові С.Цапюк. – Ми поставили до відома керівництво області, ведемо переговори і шукаємо фінансові шляхи вирішення цього питання, аби не вдаватися до крайніх заходів».

Ірина Кошкіна

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень